Komplexmarket

Drewno to piękny i naturalny materiał, który towarzyszy nam od wieków. Niestety, ma również nieliczne wady. Zagrażają mu wahania temperatur i wilgoć, nie najlepiej radzi sobie także z pleśniami, grzybami i różnego typu szkodnikami. Właśnie z tego powodu wiele osób rezygnowało z tego szlachetnego materiału i zastępowało go praktycznymi substytutami. Alternatywy mogą je przypominać, ale nigdy mu nie dorównają. Dzięki nowoczesnym systemom obróbki udało się stworzyć drewno modyfikowane termicznie Thermory. To gwarancja połączenia naturalnego piękna i najwyższej wytrzymałości.

Drewno Thermory

Drewno Thermory wyróżnia się właściwościami i niezwykłą estetyką. Deski poddano trzystopniowej modyfikacji w bardzo wysokich temperaturach (dochodzących do 215 stopni), umożliwia wysuszenie ich do ok. 5-7% wilgotności. To właśnie ten zabieg sprawia, że drewno Thermory jest w pełni odporne na działanie pleśni i grzybów oraz próchnienie, pobiera mniej wody, nie pracuje, nie skręca się, jest za to zdecydowanie bardziej wytrzymałe na wyginanie, charakteryzuje się stabilnością wymiarową, jednolitym kolorem, zmniejsza się także jego przewodzenie ciepła, co pozwala mu pełnić funkcję izolacyjną.

Drewno Thermory jest dostepne w dwóch rodzajach modyfikacji – średnim i intensywnym. Pierwszy znakomicie sprawdzi się w miejscach, w których nie potrzebujemy szczególnej odporności (deski podłogowe czy boazerie). Intensywna modyfikacja umożliwia wykorzystywanie drewna Thermory praktycznie wszędzie, także na zewnątrz. To najwyższa jakość połączona z najwyższym stopniem ochrony i wysoką estetyką. Produkty nie wymagają pielęgnacji i sezonowej impregnacji, pozostawione same sobie będą jedynie nabierać szlachetnego, patynowego koloru.

Możliwości wykorzystania drewna Thermory

Thermory sosna skandynawska i Thermory jesion amerykański to doskonałe rozwiązania na taras i balkon. Nie musimy niepokoić się o ich stan i żywotność nawet podczas szczególnie surowych zim, a pielęgnacja opiera się o mycie i czyszczenie. Wśród produktów Thermory znajdziemy również deski elewacyjne. Wyróżniają się takimi samymi właściwościami. Dodadzą każdemu projektowi stylu i klasy. Deski Thermory znakomicie sprawdzą się również wewnątrz pomieszczeń. Wykonane z nich podłogi będą charakteryzowały się bardzo długą żywotnością. Dodatkowo – Thermory Jesion Amerykański może być stosowany bezpośrednio na ogrzewaniu podłogowym.

Coraz bardziej popularne stają się drewniane boazerie. Dzięki boazeriom Thermory, wykonanym z osiki, magnolii, sosny bezsęcznej, sosny skandynawskiej lub jesionu amerykańskiego, mogą prezentować się bardzo efektownie.. Z drewna modyfikowanego termicznie przygotowano również profile saunowe o wyjątkowych właściwościach. Znakomicie sprawdzają się w wymagających warunkach i gwarantują długą żywotność. My z kolei nie musimy się martwić o ich wpływ na zdrowie osób, przebywających w saunie. Thermory może stać się także unikalną ozdobą. Mozaiki, składające się z wielu kawałków drewna o różnych odcieniach, dodadzą każdemu pomieszczeniu uroku. Można je wykorzystywać także w łazienkach i innych miejscach, w których panuje wysoka wilgotność powietrza.

Więcej informacji znajdziesz na Strefie Wiedzy Komplexmarket