funty do Polski

Jak wysłać funty do Polski? To pytanie towarzyszy większości Polaków, którzy wyemigrowali zarobkowo na Wyspy Brytyjskie. Współcześnie przelewy międzynarodowe to nic nadzwyczajnego, a sposobów na ich realizację mamy coraz więcej. Podejmując pracę w UK, ważne jest, aby móc swobodnie dokonywać transferów pieniężnych z angielskiego konta na polskie. Jeśli zarabiasz w funtach i chcesz przesyłać je do Polski, warto zapoznać się z możliwościami przekazu i wybrać taką opcję, która w pełni nas usatysfakcjonuje. Zapraszamy do lektury!

Jak wysłać funty do Polski?

Jak wysłać funty do Polski? Przelew możesz zlecić zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Przesyłając pieniądze z UK do Polski pamiętaj jednak, aby nie przepłacać. Wykonanie transferu międzynarodowego wcale nie musi wiązać się z wysokimi opłatami i długim czasem realizacji. Analiza poszczególnych ofert pod kątem szybkości i kosztów jest bardzo istotna, jeśli zależy Ci na Twoim czasie i pieniądzach. Gdzie najlepiej wykonać transakcje? Czy jest możliwy przekaz funtów na polskie konto za darmo? Na co uważać przy przekazie środków na polskie konto? Sprawdźmy!

Od czego zależą opłaty za przekaz zagraniczny?

Jednym z pierwszych kroków, jakie należy wykonać, zanim prześlemy pieniądze, jest zapoznanie się z wysokością opłat. Mogą one różnić się w zależności od wyboru usługodawcy i co najmniej kilku czynników, takich jak: banki obsługujące transakcję, kraj docelowy, rodzaj transakcji oraz kwota, którą przesyłasz. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na koszty związane z przewalutowaniem i na wysokość spreadu walutowego. Odnosi się on do różnicy między cenami kupna i sprzedaży pary walutowej. Im mniejszy spread, tym korzystniejsza będzie dla klienta transakcja. Ważne jest, aby zorientować się jakie kursy wymiany proponują poszczególni pośrednicy, ponieważ bardzo często znacząco różnią się one od siebie.

Co wpływa na czas realizacji transakcji z Anglii do Polski?

Nikt nie lubi czekać na pieniądze, dlatego wykonując transfer z UK do Polski, zorientuj się ile czasu będzie trwała jego realizacja. Niejednokrotnie może zdarzyć się, że długi czas oczekiwania na przesłanie środków pokrzyżuje nam plany. Musisz wiedzieć, że procedura przekazu pieniędzy z jednego kraju do drugiego, wygląda nieco inaczej, niż w przypadku przelewów wewnątrzkrajowych. Czas realizacji transakcji międzynarodowej może zależeć od takich czynników, jak:

  • Metoda płatności– np. transfery bankowe mogą zająć dużo więcej czasu, niż wykonanie płatności online.
  • Kraje biorące udział – dni wolne od pracy lub procedury mogą wpłynąć na finalny czas realizacji przelewu. Warto, więc wcześniej zorientować się, czy w Polsce nie występują akurat jakieś święta lub inne dni wolne od pracy. Pamiętaj też, że jeśli zlecisz przekaz w weekend to procedura jego realizacji i tak rozpocznie się dopiero od najbliższego dnia roboczego.
  • System płatności– wykorzystywane systemy płatności, infrastruktura bankowa i regulacje mogą wpłynąć na finalny czas finalizacji operacji finansowej.
  • Udział dodatkowych pośrednikóww operacji finansowej.
  • Weryfikacja i zabezpieczenia– stosowane przez instytucje bankowe procesy weryfikacji mogą wydłużyć czas dotarcia przelewu do odbiorcy. Pamiętaj jednak, że są one stosowane zarówno dla bezpieczeństwa Twojego, jak i Twoich pieniędzy.
  • Ewentualne pomyłki– podczas wprowadzania danych do przelewu lub inne błędne informacje mogą doprowadzić do cofnięcia przelewu, przetrzymania go, a nawet jego zagubienia. Warto dokładnie sprawdzić wszystkie wprowadzone dane zanim ostatecznie zatwierdzimy transfer.

Jak wysłać funty do Polski? – możliwości wykonania transferu

Jak wysłać funty do Polski? Zacznijmy od rozeznania się w ofertach. Branża finansowa nieustająca się rozwija i wprowadza na swój rynek coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, które mają na celu ułatwienie wykonywania wszelkich operacji finansowych. Tradycyjne banki, do których większość osób jest przywiązana nie wypadają najlepiej w ogólnym rankingu. Po pierwsze wszystkie działające stacjonarnie placówki finansowe będą pobierały niekorzystne dla klientów opłaty za przelewy. Wynika to z tego, że muszą one zarobić na wszelkie wydatki, jakie niesie za sobą prowadzenie firmy stacjonarnie i dodatkowo wyjść na tym z zyskiem. Po drugie przelewy zagraniczne to tylko jedna z wielu usług jaką oferują, dlatego nie przywiązują do nich szczególnej uwagi. Dzisiaj żyjemy w świecie szybkich i innowacyjnych rozwiązań, dlatego ludzie poszukują bardziej opłacalnych metod na międzynarodowe przesyłanie środków. Oto kilka sposobów:

  • za pomocą e-płatności,
  • w kantorach internetowych,
  • korzystając z usług firm, które specjalizują się w wykonywaniu zagranicznych transakcji.

Aspekty bezpieczeństwa

W poszukiwaniu tanich i szybkich przelewów zagranicznych, nie możemy zapomnieć o aspektach bezpieczeństwa. Kierujmy się rozsądkiem przy wyborze pośredników. Niestety, zdarzają się przypadki firm, które oszukują swoich klientów, wyłudzając od nich pieniądze. Dlatego, przed zaakceptowaniem danej oferty i przelaniem jakichkolwiek środków, upewnij się zatem czy dany podmiot jest wiarygodny i czy istnieją już jakieś opinie od innych użytkowników, które potwierdzałyby, że usługi danej firmy są w pełni sprawdzone i bezpieczne. Zwróć również uwagę, czy pośrednik przestrzega stosownych przepisów instytucji finansowych, gdyż to będzie prawdziwą gwarancją bezpieczeństwa przekazu.

Jak przesłać pieniądze do Polski tanio i szybko?

Potrzebujesz szybko przesłać pieniądze do UK, jednak oferty banków nie do końca są dla Ciebie satysfakcjonujące? Specjalistami w przelewach walutowych są obecnie instytucje finansowe działające online. Zdecydowanym liderem jest firma Klik-24, która funkcjonuje na rynku finansowym od 2013 roku. Realizuje ona przelewy nie tylko korzystniej ale i szybciej, a w finalizacji operacji nie biorą udziału inne podmioty, dlatego ostateczny koszt się zmniejsza.

Oferuje swoim klientom dwie opcje realizacji przelewu: standard oraz express. Przelew standard jest zawsze darmowy, a czas jego finalizacji wynosi maksymalnie 2 dni robocze. Potrzebujesz, aby przekaz doszedł na konto odbiorcy jeszcze szybciej? W ofercie firmy znajduje się opcja express, której koszt to zaledwie 1.99 GBP, a Twój odbiorca otrzyma środki w czasie 1 dnia roboczego. Na stronie internetowej firmy możesz na bieżąco obserwować kursy wymiany walut, dzięki czemu masz możliwość zlecenia przelewu po najkorzystniejszych warunkach.

Wystarczy założyć bezpłatne konto na naszej stronie internetowej i zlecić przelew. Nie wymagamy żadnych dokumentów podczas rejestracji, więc zajmie Ci to dosłownie kilka minut. Z firmą Klik-24 masz gwarancję, że transakcja zostanie zrealizowana po najkorzystniejszym kursie wymiany walut. Zapoznaj się z naszą ofertą i zapomnij o nieopłacalnych przelewach!