stand-up 2019

Większość z nas lubi się śmiać, choć jednak nie wszyscy przepadamy za kabaretami. Jest to jakby nie patrzeć dość oklepana forma rozrywki, opierająca się zwykle na podobnych schematach. Czym innym jednak jest stand-up – tutaj możemy doświadczyć swoistego powiewu świeżości w kwestii sesji wypełnionych żartami na najróżniejsze tematy. Ponieważ twórców jest wielu, każdy z nas może znaleźć w tej formie coś dla siebie. Czy warto wybrać się na stand-up? Gdzie można to zrobić?

 

  1. Coś więcej niż powtarzalne skecze
  2. Każdy znajdzie coś dla siebie
  3. Gdzie można obejrzeć stand-up?

 

Coś więcej niż powtarzalne skecze

Stand-up w Polsce jest wciąż dość niszowy, jednak rozwija się bardzo dynamicznie. Największą zaletą tego typu występów jest fakt, że na scenie nie obowiązują absolutnie żadne zasady – opowiadający ma prawo wyśmiewać cokolwiek zechce, dzięki czemu każdy w takiej sesji może znaleźć coś dla siebie. Stand-up sam w sobie jest również na nieco wyższym poziomie niż kabaret, ze względu na fakt, że osoba opowiadająca nie może polegać na swoim zabawnym stroju czy dodatkach, a jej jedyną mocą do rozbawiania publiczności jest głos i przedstawiane historie. Jeżeli interesuje cię stand-up i chciałbyś zobaczyć, jak wygląda to na żywo, koniecznie poznaj rozkład jazdy dla wielka trasa stand-up 2019, wybierz swoje miasto i zaopatrz się w wejściówki.

 

Każdy znajdzie coś dla siebie

Wielka trasa obejmuje wiele miast, dzięki czemu każdy z nas może wybrać wyjście na stand-up w najbliższej okolicy. Twórców zajmujących się tą formą komedii z każdym rokiem przybywa, w związku z czym mamy z czego wybierać także pod względem autorów sesji. Wyjście na stand-up jest dobrą opcją nie tylko w przypadku, gdy idziemy sami, ale także gdy chcemy zaprosić znajomych na jakiś ciekawy, niecodzienny sposób spędzenia wolnego wieczoru czy weekendu. Nie jest to jednak rozrywka dobra na wyjścia z dziećmi, o czym powinniśmy pamiętać decydując się na zakup biletów wstępu na wydarzenie.

 

Gdzie można obejrzeć stand-up?

Sceny standupowe możemy znaleźć w praktycznie każdym mieście. Wstęp zwykle nie kosztuje zbyt dużo, dzięki czemu nie musimy się martwić, że ten „eksperyment” będzie nas dużo kosztował. Aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami w tym temacie, dobrze jest co jakiś czas odwiedzać strony zajmujące się sprzedażą biletów na różne eventy, grupy na Facebooku czy inne fora tematyczne. Wiele sesji standupowych możemy również obejrzeć przez internet, co da nam wstępne pojęcie, czego możemy spodziewać się na żywo.