dowcipy anegdoty ciekawostki kawaly humor

Znany wiele nazwisk słynnych Polaków i ich osiągnięcia. Uczymy się o nich w szkole, potem przypominamy sobie o nich przy różnych sytuacjach, na przykład czytając jakiś tekst informacyjny w sieci. Często tych osób jednak nie znamy. Wiemy kim byli i co osiągnęli, ale jakimi ludźmi byli na co dzień?

Anegdoty o znanych Polakach są stanie przybliżyć nam ich sylwetki. Sprawić, że poznamy ich nie tylko od oficjalnej strony biograficznej z encyklopedii, książek i filmów biograficznych. O tym właśnie jest portal Anegdoty.pl, z którego zaczerpnęliśmy poniższe anegdoty z życia znanych Polaków. A jeśli chciałbyś poznać inne ciekawostki i anegdoty o znanych Polakach – już wiesz gdzie się znajdują.

 

Mikołaj Kopernik na obiedzie

Pewien bogaty, lecz prostacki szlachcic zaprosił Mikołaja Kopernika na obiad. W pewnej chwili szlachcic, widząc objadającego się Kopernika, powiedział:

– Nie wiedziałem, że uczeni są tak łakomi na smaczne jadło!

– A pan myśli, że natura stworzyła smaczne rzeczy tylko dla głupców?

Anegdota: Krakowskie rozrywki

Malarz Józef Chełmoński surowo wychowywał swoje córki. Raz przyjechał z nimi do Krakowa i ciągle trzymał je w pokoju hotelowym, nie pozwalając wychodzić im na miasto. Przyjaciel artysty, który nad tym ubolewał, poprosił go, aby pozwolił mu zabrać dziewczęta do teatru.

– To niemożliwe – rzekł Chełmoński. – Po południu były już u dentysty. Miały wystarczająco dużo rozrywki jak na jeden dzień.

Miłośnik autografów

Satyryk Mikołaj Biernacki został zapytany przez pewnego kolekcjonera autografów:

– Czy widział pan mój słynny zbiór autografów? Mam na przykład miłosny list Sobieskiego, a w zeszłym miesiącu kupiłem nawet list napisany przez króla Popiela!

– To jeszcze nic w porównaniu z moimi zbiorami – przerwał mu Biernacki. – Ja ostatnio nabyłem list pisany przez Adama do Ewy ze znaczkiem pocztowym i stemplem „Raj”.

Artysta w taksówce

Malarz Wojciech Kossak wysiadając z taksówki dał kierowcy pięć złotych napiwku.

– Pana córka dała mi przedwczoraj siedem złotych napiwku!

– Ona może, bo ma bogatego ojca.

Inne anegdoty o znanych Polakach na: Anegdoty.pl. Zajrzyj też po ciekawostki i dowcipy – na portal Sadurski.com.