Konsult Expert

Nieodpowiednia komunikacja z innymi osobami jest w stanie prowadzić do wielu problematycznych sytuacji. W jaki sposób można skutecznie walczyć z trudnościami komunikacyjnymi?

Konflikty i spory z najbliższymi, ale nie tylko najczęściej są konsekwencją niewłaściwej komunikacji i wyrażania tego, co czujemy i czego oczekujemy. Mając do innych żal, pretensje, skrywane urazy, tylko pogłębiamy problemy. Można jednak im zaradzić – warto skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologicznej.

Skąd wynikają trudności w komunikacji?

Trudności w komunikacji z innymi osobami najczęściej są wynikiem cech osobowościowych, ale warto wskazać, że możemy nad nimi pracować, aby lepiej porozumiewać się ze swoim otoczeniem.

Osoby, które są przekonane o własnej racji, wyższości, nie znoszą sprzeciwu, mają więcej problemów z komunikacją niż te, które nastawione są na współpracę. Także problemem może być nadmierna nieśmiałość, brak asertywności oraz niskie poczucie własnej wartości, gdy nie dochodzi do artykułowania własnych potrzeb i wymagań.

Nad wszystkimi tymi problemami jesteśmy jednak w stanie pracować – najlepiej zrobić to wraz z psychologiem i psychoterapeutą.

Jak walczyć z trudnościami w komunikacji?

Pomoc psychologiczna i terapia są w stanie dać bardzo dobre rezultaty przy trudnościach w komunikacji. Specjalista może wówczas przeanalizować sytuację swojego pacjenta, sięgając także do czasów jego dzieciństwa, a następnie może wskazać, co robić, aby komunikacja z innymi osobami była prostsza.

Zrozumienie swojej postawy, motywacji, otwarcie się na innych pomagają tym osobom, które mają problemy z komunikowaniem się z otoczeniem. Psycholog może zalecić także specjalne ćwiczenia.

Pomoc psychologiczna dostępna także on-line

Aktualnie z pomocy psychologów możemy korzystać nie tylko w gabinetach stacjonarnych, ale także internetowo – przez serwis Konsult Expert. Zrzesza on wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w różnych dziedzinach, pozwalając swoim użytkownikom na otrzymanie porad on-line.

Serwis Konsult Expert skupia się na fachowej pomocy w komfortowy sposób – w domu pacjenta, który może korzystać wtedy z czatu, rozmów wideo czy rozmów głosowych ze specjalistą. To dyskretny i skuteczny sposób na otrzymanie profesjonalnego i kompleksowego wsparcia.