Speed Test

Współcześnie cały czas podążamy za modą szybkości. W locie jemy, bo szef za rogiem puka w zegarek – deadliny się zbliżają. W biegu udajemy się na spotkanie. Chcemy szybko być w domu, szybko dojechać na miejsce, szybko uciec od rutynowej i stresującej codzienności. Interesują nas zawrotne prędkości. W związku z tym Internet od najlepszej szybkości odstawać nie może.

Dlaczego?

Zderzenie wirtualnej rzeczywistości sprzed kilku lat z aktualną wersją jest niesamowicie rażące. Technologia poszła o kilkaset kroków naprzód, czyniąc codzienność prędkością. Internet nabrał mocy. Strony ładują się w ułamku sekundy, nawet gdy mamy otwarte kilkanaście kart, w różnych oknach. Możemy słuchać muzyki, przeglądać portale społecznościowe, pobierać pliki, odpisywać na maile, czytać ebook’a. Do wyboru do koloru – wszystko w tym samym czasie – pod warunkiem, że mamy zachowaną odpowiednią prędkość Internetu.

Jak to sprawdzić?

Popularną metodą stał się Speed Test Internet, dzięki któremu możemy przenieść się do wnętrza sportowego auta. Gotowi? Klikamy przycisk start i wskaźniki trzech zegarów szybują w górę. Dzięki nim dowiesz się, z jaką prędkością pobierane są dane z Internetu (zegar po lewej stronie), z jaką prędkością wysyłasz dane (zegar po prawej). Pośrodku znajduje się zegar z opisem Pingu, czyli wartości opóźnień przy przesyłaniu możliwie najmniejszej ilości danych. O ile zegary po lewej i prawej stronie powinny wskazywać jak najwięcej, o tyle środkowa tarcza powinna wskazywać jak najmniej.

Gotowy? Nie zwlekaj i sprawdź prędkość swojego Internetu już teraz!