wózki widłowe

Wózki widłowe to nieocenione narzędzia, które znacząco ułatwiają transport bliski w obrębie magazynów, hal produkcyjnych, obiektów handlowych oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest sprawne transportowanie towarów. Poznaj najlepsze wózki widłowe na rynku.

Wózki widłowe do profesjonalnej eksploatacji

Wózki widłowe to zróżnicowane konstrukcje, które bez problemu dopasujesz do każdego rodzaju prac transportowych i magazynowych. Nowoczesne wózki widłowe generują niewielki poziom hałasu, zapewniają dużą nośność, a także oferują operatorom maksymalny poziom komfortu i wygody, odciążając ich w codziennej pracy.

Wybierając wózek widłowy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary jego wideł, maksymalną nośność, a także rodzaj napędu. Przed podjęciem zakupowej decyzji konieczne jest dokładne zweryfikowanie parametrów technicznych widlaka oraz skonfrontowanie ich ze specyfiką obszaru pracy, transportowanymi ładunkami oraz potrzebami i oczekiwaniami względem tego typu narzędzia. Poniżej prezentujemy kilka popularnych modeli wózków widłowych chętnie wybieranych przez polskich przedsiębiorców.

Ręczny wózek widłowy Pramac GS Basic

Wózki widłowe Pramac serii GS Basic to powszechnie stosowane i niezwykle atrakcyjne cenowo konstrukcje gwarantujące niezawodną i długotrwałą eksploatację. Prezentowane modele wózków posiadają konstrukcję wykonaną z wysokogatunkowej stali lakierowanej lakierem epoksydowym w temperaturze 250oC. Zapewnia to wysoką odporność lakieru na obciążenia dynamiczne, uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Co więcej, wózki widłowe GS Basic wyposażone zostały w koło sterujące i rolki z wytrzymałego poliuretanu oraz w zawór ciśnienia maksymalnego. Zabezpiecza on konstrukcję wózka w sytuacji, gdy zostanie przekroczony maksymalny udźwig. Wózek zapewnia maksymalną ładowność na poziomie 2200 kg, a wymiary jego wideł to 1150×150 mm. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 115 mm.

Ręczny wózek widłowy Pramac GS Inox

Ten model wózków widłowych produkowanych przez firmę Pramac wyposażony został w galwanizowaną solidną konstrukcję ze stali nierdzewnej, która pozwala na bezpieczną eksploatację wózka w najniekorzystniejszych warunkach atmosferycznych oraz przy podwyższonej wilgotności powietrza.

Prezentowana seria wózków widłowych spełnia również wysokie standardy higieny, przez co mogą być one wykorzystywane w branży spożywczej, farmaceutycznej czy chemicznej. Koło sterujące oraz podwójne rolki wideł wykonane zostały z nylonu. Widły wózka mierzą 1150×150 mm, wysokość podnoszenia to 115 mm, a jego ładowność maksymalna wynosi 2500 kg.

Ręczny wózek widłowy z wagą Pramac GS/P

Ręczne wózki widłowe z wagą Pramac GS/P to dość nietypowe, jednak niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które stanowi duże ułatwienie podczas realizacji wewnętrznych procesów logistycznych wymagających dokonywania regularnych pomiarów kontrolnych wagi transportowanych towarów.

Wózki widłowe z wagą Pramac GS/P wyposażone są w wagę o skali ważenia 1-2500 kg o dokładności 0,05% oraz w ramę z podwójnymi widłami. Dolne widły wyposażone są w licznik, a górne w 4 czujniki pozwalające na pomiar wagi. Dodatkowo prezentowany model wózków pozwala na montaż czytnika kart SD i drukarki termicznej. Wózek zapewnia maksymalną ładowność na poziomie 2500 kg, jego wysokość podnoszenia to 205 mm, a wymiary wideł wynoszą 1185×180 mm.