Akcesoria do telefonów

Akcesoriów do telefonów jest wiele rodzajów. Od stacji dokujących, uchwytów rowerowych, aż do „powerbanków”, ładowarek samochodowych oraz specjalnych rysików umożliwiających lepsze korzystanie ze smartfona. Technologia idzie non stop do przodu, a co za tym idzie również telefony komórkowe. Są one coraz bardziej wytrzymałe na stłuczenia, oraz stosunkowo rzadko się psują. Jednak, jakie kroki należy wykonać gdy już telefon zostanie uszkodzony? W tym celu należy zgłosić się do specjalistów, lecz niestety czasami koszt naprawy okazuje się bardzo kosztowny. Najlepiej jednak wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zatroszczyć się o kupno konkretnego akcesoriów, które zabezpieczy nas przed potencjalnym uszkodzeniem.

Jeżeli wiemy jaką część potrzebujemy do tego, aby telefon mógł znowu nam służyć możemy pokusić się o samodzielność wyboru i zakup, co może znacząco wpłynąć na nasz portfel. Możemy wybierać między elementami takimi jak zamienniki, używane, bądź elementy nowe, które będą w stu procentach sprawne.

Ochrona przed zarysowaniami

Jednymi z akcesoriów do telefonu jest szkło ochronne na nasz wyświetlacz LCD. Pełni ona rolę bezpieczeństwa naszego ekranu przed zarysowaniami, nacięciami bądź zabrudzeniami. Rodzajów szkieł jest kilka. Aby wybrać najlepszą należałoby rozeznać się w asortymencie poszczególnych producentów.

Ochrona przed upadkiem

Podstawy i uchwyty do telefonu to nieodłączone elementy osób będących non stop w podróży. Dzięki takim uchwytom możemy spokojnie zamocować nasz telefon do szyby samochodu za pomocą specjalnej silnej przyssawki. Aby wybrać dobry uchwyt do telefonu, należy się posłużyć tym co dany model posiada, a są to – możliwość regulowania kąta nachylenia uchwytu, sztywne ramię, które umożliwia zmniejszenie do minimum drgań telefonu oraz możliwość regulowania stopnia obrotu ramienia.

Podstawki z reguły są alternatywą do uchwytu. Najpopularniejszymi z nich są podstawki antypoślizgowe. Dzięki wykonaniu ich z takich materiałów jak silikon uniemożliwiają przesunięcie się telefonu. Podstawki są akcesoriami wielokrotnego użytku, dzięki czemu można je przyklejać do deski rozdzielczej bez utraty przyczepności.

Akcesoria do telefonów wspierające kierowców

Dla kierowców, którzy są w trasie, dobrym ułatwieniem przy komunikacji będzie zestaw słuchawkowy. Dzielą się one na bluetooth, oraz urządzenia przewodowe. Zestawy słuchawkowe przewodowe odpowiednio nadadzą się do słuchania muzyki znajdującej się w naszym telefonie komórkowym, oraz do prowadzenia rozmów telefonicznych.

Zestaw bluetooth jest to słuchawka, która mocowana jest za pomocą uchwytu na uchu, oraz wbudowanego w nią mikrofonu. Zestawy tego typu pozwalają na bezpieczniejszą jazdę oraz pełne skoncentrowanie się na drodze.

Aby dobrać akcesoria do wybranego przez Ciebie telefonu odwiedź stronę MamTelefon.pl.