pieluchomajtki

Osobom, które są ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia przysługuje możliwość skorzystania z refundacji na pieluchomajtki czy inne produkty, które pomagają w problemach z nietrzymaniem moczu i stolca. Więcej na ten temat można przeczytać na zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne

Komu przysługuje refundacja na pieluchomajtki?

Refundacja NFZ przysługuje osobom starszym lub osobom chorym, które mają problemy z nietrzymaniem moczu. O tym, kiedy danej osobie przysługuje refundacja na pieluchomajtki decydują określone przepisy prawne. Taka refundacja przysługuje choremu raz w miesiącu, ale lekarz może wystawić zlecenie na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Jest to czas, w którym zlecenie powinno zostać zrealizowane.

Jak juzyskac refundacje kod p101 lub p100?

Na początek należy udać się do lekarza, który wypisze pierwsze zlecenie na zakup pieluchomajtek i innych produktów, które pomagają w nietrzymaniu moczu. Wniosek taki może być wystawiony przez urologa, ginekologa czy na przykład przez chirurga. Po odpowiednim podpisaniu i wypełnieniu wniosku pacjent musi udać się do apteki lub innego sklepu medycznego w celu realizacji refundacji. Jeśli pacjent korzysta już od dłuższego czasu z refundacji na pieluchomajtki, NFZ może wydać mu tak zwaną kartę zaopatrzenia comiesięcznego, która opiera się na pierwszym zleceniu. Dzięki niej nie jest konieczne ciągłe potwierdzanie zleceń w placówce Narodowego Funduszu Zdrowia. Wysokość refundacji jest uzależniona od wskazań medycznych określonych przez odpowiedniego lekarza. Dzięki refundacjom można zakupić pieluchomajtki znanych firm, takich jak na przykład Tena lub Seni.

W przypadku, jeśli my lub nasi najbliżsi cierpią na problemy z nietrzymaniem moczu, warto jest postarać się o refundację na pieluchomajtki, co znacznie wpłynie na nasze wydatki finansowe. Udajmy się do odpowiedniego lekarza i poprośmy o szczegółowe informacje dotyczące wniosku.