ręczniki kąpielowe

Często podczas pakowania się na wakacje, pojawiają się problem- chcemy zabrać ze sobą, zbyt wiele rzeczy. Gdy lecimy na wakacje samolotem, walizka nie powinna przekraczać dopuszczalnej masy. Najczęściej w hotelu są dostępne ręczniki kąpielowe, więc nie warto ich zabierać.

Kiedy nie ma potrzeby zabierania ręczników kąpielowych?

Obecnie większość hoteli, a nawet znaczna ilość pensjonatów, czy apartamentów zapewnia swoim gościom ręczniki kąpielowe w cenie wynajmu. Jest to bardzo komfortowe i miłe, gdy na urlopie mamy do dyspozycji ręczniki oraz żele pod prysznic, balsamy i mydełka. Oczywiście im wyższy standard hotelu, tym rodzaj i ilość dodatkowych akcesoriów jest większa. Gdy będziemy mieszkać w hotelu o bardzo wysokim standardzie, oprócz ręczników i kosmetyków, pokój zwykle jest wyposażony także w suszarkę do włosów, żelazko, szlafroki i kapcie, a w miejscowościach nadmorskich często podstawowym wyposażeniem jest suszarka do ubrań i ręczników. Jednak, gdy mamy spędzać urlop w pensjonacie o niższym standardzie, warto zapytać o dostępność ręczników.

Czy zabierać do hotelu ręczniki plażowe?

Hotele o standardzie powyżej 3 gwiazdek oferują swoim gościom ręczniki plażowe w cenie pobytu. Natomiast w innych hotelach można takie ręczniki wypożyczyć. Koniecznie trzeba zapytać o taką opcję, jeszcze przed wyjazdem oraz dowiedzieć się, jakie są koszty wypożyczenia. Najczęściej płaci się kaucję za ręcznik plażowy, która jest oddawana w momencie zwrotu ręcznika. Decydują się na wypożyczenie ręcznika plażowego, trzeba go pilnować, by nikt go nie ukradł, w przeciwnym razie kaucja nie zostanie zwrócona lub trzeba będzie ponieść koszt zagubionego ręcznika.

Czy warto korzystać z ręczników kąpielowych i plażowych dostępnych w hotelu?

Jest to zdecydowanie świetna opcja, ponieważ nie trzeba zajmować miejsca w walizce dużymi i ciężkimi ręcznikami, których trzeba mieć kilka podczas tygodniowego wyjazdu. Poza tym ręczniki kąpielowe w hotelach są wymieniane na czyste nawet codziennie. Więc można cieszyć się urlopem, nie martwiąc się, czy własne ręczniki zdążą wyschnąć, aby móc je używać następnego dnia. Ręczniki hotelowe są zazwyczaj o wysokiej jakości i gramaturze, ponieważ są często prane i nie mogą stracić swoich funkcji i wyglądu. Planując urlop najlepiej wcześniej zainteresować się, czy w danym hotelu, czy pensjonacie są w ofercie ręczniki dla każdego gościa. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce w bagażu, które może przydać się na pamiątki i inne rzeczy zakupione podczas urlopu. Wielu turystów kupuje na wakacjach miejscowe specjały, wina i inne wyroby, lecz trzeba zawsze mieć na uwadze, że do samolotu możemy nadać bagaż o określonej masie, zatem trzeba uważać z zakupami, a w razie potrzeby zważyć walizkę na lotnisku.