folia flock

Znakowanie odzieży to świetny sposób na spersonalizowanie swoich ubrań. Możesz w ten sposób stworzyć niepowtarzalny prezent dla bliskiej Ci osoby. Znakowanie wykorzystuje się także do przygotowywania odzieży reklamowej lub firmowej dla przedsiębiorstw. Jedną z popularnych metod ozdabiania ubrań jest nanoszenie na nie folii flock. Czym charakteryzuje się ten sposób znakowania odzieży i jak przebiega?

Co to jest folia flock?

Folia flock to rodzaj nadruku, który nanosi się na odzież. To jeden z typów folii termotransferowej, która produkowana jest z włókien celulozowych. Nadruk z tego tworzywa bardzo łatwo rozpoznasz po tym, że jego powierzchnia pokryta jest delikatnym, przyjemnym w dotyku meszkiem. Gdy jej dotkniesz, pod palcami możesz poczuć delikatne, małe włoski. Innym rodzajem folii termotransferowej jest folia flex, jednak ta jest cieńsza i ma gładką powierzchnię. Folię flock jest znacznie grubsza. Może osiągać nawet 420 mikronów, ale ma mniejszą gamę kolorystyczną. Doskonale nadaje się do jednokolorowych nadruków na odzieży, a całość daje ciekawy i ładny efekt. Folia flock jest trwała i przy odpowiednim dbaniu o odzież (praniu w niskiej temperaturze) potrafi wyglądać, jak nowa przez długi czas. Kolory nie blakną, a jej struktura pozostaje nienaruszona.

Jak znakuje się ubrania folią flock?

Na początku trzeba przygotować wzór w odbiciu lustrzanym. Następnie wycina się go z folii przy pomocy plotera lub lasera. Aby zrobić to dokładnie, konieczne jest przygotowanie krzywych, po których będzie wycinany wzór. W tym miejscu warto dodać, że ten sposób znakowania odzieży, nie jest dobry jeśli grafika lub napis ma wiele szczegółów. Tak przygotowany projekt jest następnie wgrzewany w materiał przy pomocy prasy termicznej. Ta metoda znakowania odzieży, którą stosuje m.in. producent gadżetów reklamowych WIB z Białegostoku, jest stosowana na różnych rodzajach materiałów. Znakuje się nią zarówno ubrania z materiałów syntetycznych takich jak bawełna lub poliester, jak i na naturalnych tkaninach.

Co można znakować folią flock?

Folia flock to bardzo uniwersalny materiał ozdobny. Możesz ozdobić nią np. koszulkę, bluzę z kapturem, czy spodnie dresowe, nadając im ciekawej struktury. Ze względu na trwałość i charakterystyczny meszek, świetnie sprawdza się jako ozdoba na bluzie polarowej. Wiele firm, które decydują się na zakup tego typu odzieży firmowej, znakuje ją właśnie w taki sposób. Oprócz tego folia flock doskonale wygląda na różnego rodzaju dodatkach. Mowa tu np. o plecakach szkolnych czy torbach sportowych.