Toalety przenośne

Toalety przenośne co do zasady doceniane są zawsze wtedy, kiedy w określonym miejscu istnieje zapotrzebowanie na sanitariat, ale z dowolnych względów niemożliwe lub nieopłacalne jest inwestowanie tam w jego wariant stały. Co jednak z sytuacjami kiedy zapotrzebowanie takie występuje, ale z opisywanego rozwiązania nie można skorzystać? Ponieważ tego typu zagadnienia poruszane są w branży dosyć rzadko, poniżej postanowiliśmy przedstawić nieco więcej informacji na wspomniany temat. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Toalety przenośne a przepisy

Być może z początku, ciężko Ci było wyobrazić sobie sytuację, w której z toalety przenośnej nie możesz korzystać. Co innego, kiedy jest to po prostu niezalecane, jak np. zimą w przypadku mobilnego sanitariatu nieprzystosowanego do eksploatacji przy minusowych temperaturach, ale żeby nie móc korzystać w ogóle? Tak się niestety również zdarza, a odpowiedzialnymi za ten stan rzeczy są oczywiście przepisy. Kiedy zatem w ich świetle nie można korzystać z przenośnych toalet? Przede wszystkim wtedy, gdy mają one niewłaściwą konstrukcję lub są nieprawidłowo umiejscowione. Najważniejsze zasady w tym zakresie obejmują następujące warunki:

  • bezodpływowe zbiorniki przeznaczone do gromadzenia ciekłych nieczystości lub wydalin muszą mieć szczelnie zamykany, przykrywający je otwór oraz nieprzepuszczalne ściany i dno,
  • obecne w ramach nich odpowietrzenie powinno znajdować się na wysokości co najmniej 0.5 metra ponad poziomem okolicznego podłoża,
  • toalety przenośne należy umieszczać w odległości minimum 15 metrów od otworów okiennych i drzwiowych obiektów spożywczych oraz budynków przeznaczonych do użytkowania przez ludzi,
  • jeśli toaletę przenośną chcesz umieść w ramach swojej posesji, musisz zachować co najmniej 7.5 metra odległości od działek sąsiednich.

Na powyższe aspekty należy uważać bez względu na to, gdzie konkretnie mają zostać zainstalowane toalety przenośne Katowice, Warszawa, Kraków czy też niewielka podwrocławska miejscowość – w ramach ich wszystkich funkcjonują dokładnie takie same zasady.

Toalety przenośne w Katowicach i innych miastach Polski – skąd je pozyskać?

No dobrze, napisaliśmy już całkiem sporo o tym, kiedy z toalet przenośnych korzystać nie można. Co jednak z w sytuacjach, w których zastosować je można? Wówczas warto wyposażyć się w nie u wyspecjalizowanego w swojej dziedzinie dostawcy. Dostawcy zapewniającego dostęp do produktów higienicznych, funkcjonalnych, ponadprzeciętnie odpornych na zagrożenia związane z codzienną eksploatacją czy oddziaływaniem pogody, a przede wszystkim także zgodnych z obowiązującymi w Polsce przepisami.

Jeśli chodzi o firmę dostarczającą takie właśnie toalety przenośne Łódź, Katowice, Warszawa czy też dowolne inne polskie miejscowości objęte są obszarem działania przedsiębiorstwa Śmieci.eu, które od lat obsługuje w opisywanym zakresie podmioty z rozmaitych branż. Zapoznaj się z ich ofertą, aby przekonać się o konkretnych korzyściach wynikających ze współpracy.