Opole jest znane z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który corocznie odbywa się tam w czerwcu. Jeśli szukasz noclegu w tym mieście właśnie aby obejrzeć festiwal – bestwestern.pl na pewno Ci pomoże.
Warto pamiętać, że jest to nie tylko miasto festiwalu, ale także jedno z najstarszych miast w Polsce, w którym odnaleźć można szereg zabytków, między innymi datowany na X wiek Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha oraz Wieżę Piastowską, wybudowaną około 1300 roku.
Zwierzęta w festiwalowym mieście
Jednak Opole to nie tylko festiwal – mieści się tam również bardzo popularne zoo, w którym znajduje się aż 227 gatunków zwierząt. Ogród zoologiczny jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z całego kraju, szczególnie przez rodziny z małymi dziećmi. Niewygórowane ceny biletów sprawiają, że jest to popularna i powszechnie dostępna atrakcja turystyczna.
W zoo można obejrzeć między innymi goryle, żyrafy, uszatki serwala czy uchatki kalifornijskie.
Aleja Gwiazd Festiwalu w Opolu
Kolejną atrakcją zdecydowanie wartą obejrzenia zarówno przez młodszych, jak i tych nieco starszych turystów, jest słynna Aleja Gwiazd. Jej pomysłodawcami były osoby powiązane z Fundacją Stolicy Polskiej Piosenki.
Mali zwiedzający z pewnością zachwycą się wyglądem Alei oraz pięknymi gwiazdkami, natomiast ich rodzice czy dziadkowie z chęcią powspominają muzykę sprzed lat, bowiem swoje gwiazdy mają tam między innymi Dżem, Jacek Kaczmarski, Skaldowie czy Beata Kozidrak.
Jest to miejsce warte zwiedzenia w Opolu.
Zabytki Opola
Wartą obejrzenia atrakcją Opola jest Wieża Piastowska, postawiona za czasów księcia Bolka I Opolskiego. Jest ona jednym z najstarszych zachowanych budynków architektury obronnej w kraju.
Obecnie wieża jest udostępniona dla turystów i możliwe jest jej zwiedzenie z przewodnikiem, jednak warto wiedzieć, że niewiele brakowało, aby ten zabytek został zrównany z ziemią. W XX wieku ówczesne władze uznały zamek, którego częścią jest wieża, za zbyt kosztowny w utrzymaniu i tylko protesty Polaków zdołały ich od tego odwieść.Ostatecznie jednak w 1928 roku zamek został zburzony i pozostała tylko Wieża Piastowska.
W Opolu można obejrzeć również zabytkowe kościoły, między innymi kościół św. Aleksego z okolic 1421 r., Kościół Świętej Trójcy z 1309 r. czy Starą Synagogę z okolic 1822 roku.