ferie zimowe

Każde dziecko przez kilka miesięcy czeka na zimowe ferie zimowe Łódź to miasto, które oferuje dla najmłodszych sporo różnych atrakcji na ten czas. Można więc zdecydować się na wypoczynek zorganizowany przez szkołę lub inną placówkę w ciągu dnia i wiele różnych zajęć, lub samodzielnie zaplanować czas malucha i zabawić się w animatora.

Ważne, aby nad feriami zastanowić się nieco wcześniej, ponieważ ilość miejsc na takich koloniach lub półkoloniach jest bardzo ograniczona. Poza tym, chęć wzięcia kilku dni urlopu trzeba zgłosić wcześniej swojemu pracodawcy, aby mógł zorganizować pracę w tym okresie.

 

Zorganizowane ferie dla najmłodszych

Najczęściej rodzice poszukują miejsc, które organizują dzieciom ferie zimowe Łódź jest w stanie zaoferować wiele ciekawych propozycji, w zależności od wymagań dziecka, jego zainteresowań oraz posiadanych funduszy. Dzieci, które na co dzień uczestniczą w zajęciach sportowych lub artystycznych mają zwykle możliwość skorzystania z zajęć w danej placówce. Takie kolonie taneczne, hokejowe, czy muzyczne to ogromna frajda dla malucha, a dla rodzica pewność, że dziecko jest nie tylko bezpieczne, kiedy on jest w pracy, ale jednocześnie ma dobrze zorganizowany czas i się nie nudzi. Poza zajęciami tematycznymi, dzieci wychodzą z opiekunami również do kina i teatru, do muzeum, czy do restauracji na pizzę. Koszty uzależnione są oczywiście od renomy miejsca oraz ilości atrakcji, jakie w tym czasie zaoferuje dzieciom i ich rodzicom.

 

Samodzielnie zaplanowany wypoczynek

Można też samodzielnie zaplanować dziecięce ferie zimowe Łódź oferuje przecież mnóstwo różnego rodzaju atrakcji. Wystarczy zaplanować kilka dni wolnego i można każdego dnia zaproponować dziecku całkiem inną atrakcję. W Łodzi dostępne są baseny, kina, teatry, muzea oraz sale zabaw, w których można bez trudu spędzić wesoło nawet cały dzień.

Nie należy też zapominać o wypoczynku na zewnątrz, jeśli tylko aura stwarza tego typu możliwości. Dzieci uwielbiają zabawę na śniegu, jazdę na sankach, czy lepienie bałwana. Spędzony w ten sposób czas z rodzicem pozostaje w pamięci na zawsze i pozwala na stworzenie silnej więzi. Dodatkowo, dziecko uczy się również, że należy ruszać się jak najczęściej i spędzać czas na świeżym powietrzu. Niektórzy rodzice organizują swoim maluchom wyjazdy, na przykład w góry. Wówczas można wspólnie uczyć się jazdy na nartach, czy na snowboardzie. Trzeba się jednak liczyć ze sporymi tłumami, a przede wszystkim dość wysokimi kosztami takiego wypadu, ponieważ cała Polska poszukuje wtedy atrakcji i wszyscy szukają jak najbardziej ekonomicznej opcji.