Biuro jest wizytówką firmy. To tutaj organizujemy spotkania biznesowe, podpisujemy umowy z ważnymi kontrahentami biznesowymi i pracujemy. Coraz więcej firm decyduje się na wynajęcie powierzchni biznesowej, aniżeli na kupno. Dlaczego tak jest i co się z tym wiąże? W tym artykule skupimy się na tym, co tak naprawdę powinniśmy wiedzieć o wynajmowaniu powierzchni biurowej.

Niegdyś biura się kupowało, na własność. Dzisiaj znacznie popularniejszym sposobem jest wynajęcie powierzchni biurowej, a firm zajmujących się wynajmem nie brakuje. Powód jest bardzo oczywisty – wynajęcie powierzchni biurowej jest znacznie tańsze i dużo prościej jest zapłacić comiesięczny czynsz, aniżeli zapłacić za kupno nieruchomości. Jest to również zoptymalizowanie ryzyka, które wiąże się z ryzykiem prowadzenia własnego biznesu. Bowiem w sytuacji, gdy zdarzy nam się niepowodzenie i porażka, powierzchnię biurową zawsze możemy wymówić i zakończyć umowę, a firmę zamknąć. Jest to więc dużo bezpieczniejsze wyjście. Co powinniśmy wiedzieć i na co zwracać uwagę w momencie, gdy poszukujemy odpowiedniej powierzchni biurowej dla naszej firmy?

Poszukując powierzchni biurowej dla naszej firmy powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na lokalizację. Nie jest ona bez znaczenia, bowiem będzie ona decydować w dużej mierze o naszym sukcesie i o tym, jak duże nasze dochody będą. Możliwe? Ależ oczywiście. Lokalizacja w ścisłym centrum miasta zaowocuje większa ilością klientów i odwiedzających, a i dla pracowników będzie łatwiej.

Sama powierzchnia ma ogromne znaczenie. Tutaj musimy się zdać na własne potrzeby i oczekiwania, bowiem mała firma potrzebować będzie mniejszej powierzchni, a ta duża – większej. Oczywiście większa powierzchnia do wynajęcia wiąże się z większymi kosztami – na co również musimy zwrócić uwagę. Warto określić liczbę pracowników, którzy będą na stałe pracować w biurze. Bowiem przepisy regulują powierzchnię, która musi zostać przydzielona na jednego pracownika. Powinniśmy się więc upewnić, że powierzchnia jest wystarczająca dla danej ilości osób. Każda firma będzie miała inne wymagania i oczekiwania – dla jednej najważniejsza będzie obszerna sala konferencyjna, a dla innego inny aspekt.

Każda firma wynajmująca biura i powierzchnie biurowe proponuje inne warunki umowy. Obejmuje ona między innymi okres wypowiedzenia, warunki cenowe i inne, z którymi my – wynajmujący – powinniśmy się precyzyjnie i skrupulatnie zapoznać. W przeciwnym razie możemy napotkać problemy, których oczywiście warto unikać.

Dodatkowe kwestie to ochrona, recepcja, możliwość przebudowy – to wszystko ma znaczenie. Zanim więc zdecydujemy się na konkretne biuro i podpiszemy umowę, warto obejrzeć ich kilka. Bowiem obecny rynek ma naprawdę dużo do zaoferowania i może się okazać, że konkurencja zaoferuje nam dużo lepszą i atrakcyjniejszą ofertę.

Wynajęcie biura nie należy do najtrudniejszych, a cały proces możemy załatwić nawet w ciągu jednego dnia. Biura zazwyczaj wynajmowane są przez firmy, które zatrudniają pracowników. W przypadku firm jednoosobowych warto zastanowić się nad cooworkingiem – jest to dużo tańsza propozycja.

Artykuł przygotowała firma http://www.ogrodowainwestycje.pl – wszystko, co musisz wiedzieć o biurze.