domowy assistance

Choć wypadki i awarie sprzętów w domu lub mieszkaniu to nic nowego, to nadal potrafią nas zaskoczyć w najgorszym momencie. Zatrząśnięte drzwi wejściowe, gdy bardzo się spieszymy, awaria pralki po gwarancji kiedy musimy wyprać ubrania na ważną okazję to tylko niektóre przykłady uciążliwych zdarzeń, gdy tracimy nerwy, czas i pieniądze, aby móc normalnie funkcjonować. Czy możemy im zapobiec? Oczywiście, że nie. Możemy jednak zminimalizować straty finansowe i szybko uzyskać pomoc fachowca w ramach usługi home assistance.

Czym jest home assistance?

Usługę tego typu oferują towarzystwa ubezpieczeniowe jako dodatkowy produkt do ubezpieczenia nieruchomości – domu lub mieszkania. Oznacza to, że Home Assistance nie funkcjonuje jako osobne ubezpieczenia czy usługa. Działa jednak na podobnej zasadzie, jak drogowy assistance, czyli gwarantuje, że towarzystwo ubezpieczeniowe opłaci i przyśle fachowca, który wykona dla nas usługę naprawy lub inną (więcej na ten temat poniżej). Aby skorzystać z takiej możliwości, wystarczy skontaktować się z infolinią swojego ubezpieczyciela i poinformować o tym, co zaszło.

Jaki zakres ma domowy assistance?

Zakres usług, z jakich możemy skorzystać w ramach home assistance, może podzielić na kilka kategorii:

  1. Dostęp do specjalistycznych infolinii, dzięki któremu możemy skonsultować się ze specjalistą budowlanym, lekarzem czy doradcą prawnym.
  2. Możliwość skorzystania z usług fachowca, np. ślusarza, hydraulika czy elektryka, kiedy dojdzie do awarii.
  3. Możliwość skorzystania z hotelu w sytuacji, kiedy dom lub mieszkanie, które jest ubezpieczone, czasowo nie nadaje się do zamieszkania (np. wskutek pożaru, zalania itp.). Ponadto usługi w tym zakresie mogą obejmować np. transport rzeczy, dozór mienia, utylizacje sprzętów, które się już nie nadają do użytku
  4. Możliwość skorzystania z usługi opiekuna zwierząt lub opiekunki dla dziecka.
  5. Tak zwany medyczny assistance, który nie zawsze występuje w polisie majątkowej, ale może się tam znaleźć. Dotyczy takich usług jak wizyta lekarska w domu, dowóz leków i sprzętu rehabilitacyjnego, transport medyczny.

Oczywiście assistance domowy ma też swoje ograniczenia. Najczęściej dotyczą one tego, ile razy w ciągu trwania umowy możemy skorzystać z danej usługi (np. wizyty elektryka)

Ile kosztuje home assistance?

Mówimy o dodatkowej usłudze do polisy majątkowej, dlatego koszt home assistance należy rozumieć jako wysokość stawki za ubezpieczenie domu lub mieszkania, która zazwyczaj wynosi od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Sam assistance w podstawowym zakresie będzie kosztować kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. W wypadku bardzo szerokiego zakresu i wyższych limitów możemy mówić o kwocie 100 zł lub wyższej. Reasumując, sam domowy asisstance nie jest drogi i warto go włączyć do polisy, która będzie chronić nasz majątek przez 12 miesięcy.

Gdzie kupić assistance domowy?

Jeśli szukasz ubezpieczenia w Warszawie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania, to koniecznie odwiedź biuro Eurofinance Ubezpieczenia w Bemowie, gdzie nasi specjaliści nie tylko służą doradztwem, ale również pomagają w zawieraniu korzystnych umów ubezpieczeniowych.