platyna

Pośród metali inwestycyjnych znaczące miejsce zajmuje platyna, bo ze względu na swoją wartość wyprzedza zarówno złoto, srebro, jak i pallad. Jest również zdecydowanie rzadsza, bo jej występowanie jest 15-krotnie mniejsze od złota. Z tego względu ceny platyny stoją wysoko, a pół żartem, pół serio akurat na taki rodzaj inwestycji decydują się ci, którzy mają dość złota i srebra, by móc uzupełnić swoje zbiory, kolekcje czy po prostu typowy portfel inwestycyjny, o „domieszkę” platyny.

Wydobycie platyny jest mniejsze, niż obecnie występuje na nią zapotrzebowanie. Jej wydobycie odbywa się metodami tradycyjnymi i są to główne czynniki wpływające na rzadkość tego metalu szlachetnego, a co za tym idzie, również cenę, która najpewniej nie ma szans spaść poniżej pewnego progu. Nie da się ukryć, że platyna pomimo tego cenowo podlega sporym wahaniom, dlatego jest dobrą inwestycją dla osób doświadczonych, w tym przedsiębiorców, którzy mogą pokusić się o odliczenie podatku VAT oraz takich inwestorów, którzy są w stanie pozwolić sobie na przeczekanie gorszych czasów platyny na rynku inwestycyjnym.

A jeśli już w grę wchodzi zakup platyny, gdzie warto się po nią udać? Jak w przypadku wszystkich metali inwestycyjnych poleca się kupowanie u sprawdzonych dilerów, w pewnych źródłach. Po to, by uzyskać pożądaną cenę i w końcu móc cieszyć się dobrą inwestycją, jak i dla pewności nabywania oryginałów, a nie dobrze wykonanych podróbek, które psują rynek. Sprawdzone źródło godne polecenia to firma, która szturmem zdobywa rynek od dłuższego czasu – Metal Market Europe. Pośród oferty można znaleźć okazy najbardziej popularne, ale i te rzadkie. Metale idealne dla inwestorów oraz kolekcjonerów czy inwestorów – miłośników okolicznościowych produktów. Jest to firma, która w Polsce jako jedyna oferuje system weryfikacji Bullion DNA, a ponadto jest autoryzowanym przedstawicielem wielu renomowanych światowych mennic. Wraz z możliwością negocjacji cen to okazja, by zyskać nie tylko na ciekawie skomponowanym portfelu inwestycyjnym.