Po latach brylowania na wybiegach modelek wyglądających jak szkielety, wreszcie doczekaliśmy się czasów, gdy zdrowe, kobiece kształty zaczęły być znowu promowane. Okrągłe, seksowne panie spoglądają na nas z billboardów i wystaw. Czy jednak moda na plus size jest także obecna w sklepach?

Paradoks plus size

Niestety, pomimo dużej kampanii społecznej dotyczącej promowania innych rozmiarów niż XS, popularne sieciówki nadal szyją ubrania na chude kobiety. To dziwne, ponieważ zarówno w mediach, jak i w teatrze lub w blogosferze coraz więcej jest kobiet, które z dumą pokazują swoje pełniejsze kształty i otwarcie dopraszają się o uwagę. Kobiety plus size także kochają modę! Uwielbiają się stroić, dobierać kolory, fasony, bawić się stylem i zmieniać swój wygląd.

Trudno więc nie być zdziwionym, gdy w galeriach handlowych trudno znaleźć sklepy prezentujące modę dla kobiet okrąglejszych. To paradoks, ponieważ ewidentnie na rynku jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju ubrania.

Ciuchy jak namioty

Owszem, w dużych miastach można spotkać sporo sklepów dla bardziej kształtnych pań. Oferta tego typu „placówek” jest jednak bardzo rozczarowująca. Zwykle na wieszakach wiszą bezkształtne, pozbawione koloru i pomysłu worki. Nic dziwnego, że kobiety stronią od takich sklepów i jest im przykro, gdy wybierają się na zakupy. Przecież przymierzanie takich ciuchów to bardzo niemiłe doświadczenie. Można odnieść wrażenie, że z jednej strony w mediach mówi się dużo o sposobach na ładne wystylizowanie kobiety puszystej, a z drugiej nie ma możliwości wprowadzenia w życie tych zmian. Oczywiście w programach telewizyjnych można zobaczyć ładne projekty ubrań dla kobiet puszystych. Zwykle jednak takich ciuchów nie można znaleźć w mieście.

Mała szansa na poprawę

Na szczęście sytuacja pomału się poprawia. Obraz rynku modowego zmieniają przede wszystkim samodzielne marki niezwiązane z dużymi sieciami. Świetnym przykładem takiego brandu jest Karko. W sklepie internetowym marki można znaleźć sporo pięknych projektów, które powinny spodobać się każdej kobiecie – niezależnie od jej wymiarów. Projektant marki to z pewnością osoba bardzo kreatywna, znająca nie tylko najnowsze trendy, ale także orientująca się w problemach kobiet, które mają kilka nadprogramowych kilogramów.

Sklep oferuje ubrania eleganckie, bardzo estetyczne, podkreślające zalety puszystych kobiet oraz ukrywające to, co nie zawsze nam się podoba.

Poszukujesz odzieży damskiej w dużych rozmiarach? Karko to sklep, który sprosta Twoim wymaganiom.