Konto firmowe

Otwarcie konta przez internet jeszcze nigdy nie było tak proste! Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, przygotujesz wszelkie niezbędne dane firmy i umówisz wizytę kuriera. Sprawdź, jak założyć konto firmowe online i gdzie szukać najlepszych ofert.

 

Jeśli jesteś właścicielem firmy, a równocześnie płatnikiem VAT, masz obowiązek posiadania konta firmowego. Pamiętaj, że oddzielenie finansów firmowych od tych osobistych, to naprawdę dobry pomysł, dlatego warto pomyśleć o założeniu konta. Teraz możesz to zrobić w prosty i szybki sposób, wybierając tanie konto firmowe online!

 

Wybierz odpowiednią ofertę konta dla firmy

 

Pierwszym krokiem jest wybór rachunku firmowego. Banki często premiują nowych klientów, więc warto pomyśleć o instytucji, z którą nie łączą Cię żadne inne produkty. Jak wybrać konto firmowe? W tym celu sprawdź aktualny ranking kont firmowych, by móc dopasować ofertę do swoich potrzeb. Wybierając odpowiedni rachunek, zwróć uwagę na podstawowe koszty, takie jak opłata za otwarcie i prowadzenie konta, wydanie i użytkowanie karty debetowej, płatności do ZUS i US, wykonywanie przelewów online oraz wypłaty środków z bankomatów w Polsce i na świecie. Jeśli współpracujesz z klientami zagranicznymi, przyjrzyj się również, ile kosztuje wykonywanie transakcji w walutach obcych, bo te bywają naprawdę drogie.

 

Wypełnij wniosek o konto firmowe przez internet

 

Wybrałeś już odpowiednią ofertę konta firmowego? Świetnie! Teraz czas złożyć wniosek bez wychodzenia z domu. We wniosku będziesz musiał uzupełnić:

  • swoje dane osobowe,
  • serię i numer dowodu osobistego – tutaj zazwyczaj wymagane będzie dołączenie skanu lub zdjęcia dokumentu, by bank mógł zweryfikować dane,
  • dane kontaktowe,
  • numer telefonu oraz adres e-mail,
  • informacje dotyczące firmy: pełna nazwa, NIP, REGON, adres siedziby firmy lub prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, numer PKD oraz datę rozpoczęcia działalności firmy.

 

Wszystko zależy oczywiście od banku, w którym zamierzasz otworzyć konto. Może się zdarzyć, że zostaniesz poproszony o dostarczenie dodatkowych dokumentów lub będziesz musiał wpisać tylko część powyższych informacji.

 

Poczekaj na wizytę kuriera

 

Po prawidłowym uzupełnieniu wniosku, czas na umówienie wizyty kuriera. Możesz wybrać preferowaną datę oraz miejsce, w którym kurier przekaże Ci niezbędne dokumenty. Wśród nich znajdziesz umowę o konto oraz kartę do konta, która umożliwi Ci wykonywanie czynności bankowych.

Cały proces wnioskowania o konto firmowe to tylko kilka minut. Nie trać więc czasu na dojazd do placówki – otwórz swoje konto, wygodnie siedząc na kanapie!