Poszukujesz samochodu, który sprawdzi się przede wszystkim w miejskiej dżungli? W sprzedaży znajduje się obecnie wiele modeli pojazdów doskonałych do tego celu. Jak wybrać to najlepsze?

Częste korki, drogie parkingi, ryzyko uszkodzenia i kradzieży pojazdu, większe spalanie – nie zniechęca to jednak Polaków do poruszania się po mieście samochodami. W związku z tym do miasta nie nadaje się każdy pojazd. Na szczęście, w asortymencie praktycznie każdego producenta mamy do wyboru specjalne modele doskonałe na miasto.

Oszczędny silnik to podstawa

Gdy szukasz dobrego auta miejskiego, w takim przypadku pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinno ono być wyposażone w oszczędny silnik. Do miasta najlepszym wyborem będzie auto z silnikiem benzynowym lub też hybrydowym czy elektrycznym, ale, wiadomo, jest to już znacznie wyższy wydatek. Im mniejsze spalanie w jeździe miejskiej, tym lepiej.

Mały parkuje łatwiej

Chociaż w ostatnich czasach widać tendencje do kupowania samochodów większych, na przykład typu SUV, to jednak warto pamiętać o tym, że w jeździe miejskiej nie zapewniają one zbyt dużego komfortu. Oczywiście, pozwalają na poczucie się królem drogi, ale za to ich spore gabaryty sprawiają, że trudniej o parkowanie i manewrowanie.

Bezpieczeństwo w jeździe miejskiej

Nowoczesne samochody wyposażane są również w specjalne systemy bezpieczeństwa, które są bardzo pomocne w jeździe miejskiej, na przykład wspomagają one hamowanie, gdy na drodze pojawi się przeszkoda.

A może coś zamiast kupna auta?

Zakupienie auta to poważny wydatek, dlatego zamiast ponoszenia sporych kosztów można pomyśleć również o skorzystaniu z tańszych i wygodniejszych rozwiązań. W Warszawie od niedawna działa usługa 4mobility.pl, która polega na wynajmie samochodów na minuty. To ciekawa alternatywa dla taksówek oraz zwykłych wypożyczalni samochodów, ponieważ wszystkie formalności załatwia się przez smartfona. Samochód można wykorzystywać wtedy, gdy jest potrzebny, a potem oddać go na dedykowany parking bez dopłat. Cena za kilometr wynosi tylko 1,3-1,5 złotego! Więcej informacji znaleźć można na stronie 4mobility.pl.