SUV

O tym, że samochody scharakteryzować można według klas wie prawie każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, czym dokładnie się charakteryzują i na co powinniśmy zwracać uwagę w sytuacji, gdy chcielibyśmy zakupić bądź wypożyczyć auto. W tym artykule postaramy się opisać najważniejsze cechy SUV-ów, ale też skupimy się na samochodach klasy premium. Rozważymy także, czy wynajem z wypożyczalni może być atrakcyjnym rozwiązaniem.

 

Charakterystyczne cechy SUV-a

Można powiedzieć, że SUV-y zdecydowanie zdominowały rynek motoryzacyjny nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Bierze się to z prostego względu – są to samochody sportowo-użytkowe (z ang. Sport Utility Vehicle), więc mają dosyć uniwersalne zastosowania. SUV sprawdzi się zarówno w charakterze auta miejskiego, pojazdu dla całej rodziny (ze względu na jego przestronne i komfortowe wnętrze), jak i auta, które, ze względu na napęd 4×4, poradzi sobie nawet w trudniejszych, terenowych wojażach. Wysokie osiągi i mocne silniki przypominają też o ich sportowym charakterze. Oczywiście nie jest powiedziane, że SUV musi mieć wszystkie wymienione cechy jednocześnie. Jakiś czas temu wykształciła się również podklasa crossovera, którego, najprościej rzecz ujmując, można nazwać miejskim samochodem terenowym. Najczęściej nie ma on napędu 4×4, gdyż jego użytkownicy rzadko wyjeżdżają poza asfaltowe drogi, ale jednocześnie jego design i styl pokrywa się z charakterystyką SUV-ów. Crossovery są jednak zwykle troszeczkę mniejsze, ale również mają podniesiony prześwit.

 

Cechy klasy premium

Samochody klasy premium to w istocie samochody klasy średniej, z tą różnicą, że mają one stanowczo bogatsze wyposażenie i są zdecydowanie droższe od innych modeli z tego segmentu. Takie pojazdy produkowane są często przez koncerny, które specjalizują się w samochodach luksusowych, czyli chociażby Mercedes, Lexus czy Jaguar. Dla kogo są one przeznaczone? Na pewno dla osób, które stawiają na wygląd, ponieważ jest to jedna z pierwszych rzeczy, które zwracają uwagę w tej konkretnej klasie. Dodatkowo można tu mówić o zupełnie innym komforcie podróżowania, gdyż auta premium mają najczęściej bardzo wygodne fotele i wyciszane kabiny. Do tego prowadzą się bardzo dobrze i zadbano w nich o odpowiednią amortyzację. Nie można także zapomnieć o jakości i dbałości ich wykonania – wszystkie ich elementy wykonane są z droższych komponentów, co sprawia, że są zdecydowanie trwalsze i mniej się zużywają.

 

Z jakiej wypożyczalni skorzystać i jaki samochód wybrać?

O ile powyższe opisy powinny w jakimś stopniu pomóc zastanowić się nad tym, jakiej klasy samochód będzie najlepszy dla naszych potrzeb, tak pozostaje jeszcze kwestia wypożyczalni. Tych jest całkiem sporo na polskim rynku, warto więc poszukać takiej, która ma najbardziej rozbudowaną i przejrzystą ofertę. Jeżeli wciąż nie jesteśmy jeszcze zdecydowani, to dobrze będzie skontaktować się z firmą, która oferuje wynajem zarówno SUV-ów, jak i samochodów klasy premium. Jedną z takich wypożyczalni jest np. Flex To Go, która słynie też z bardzo prostego sposobu wstępnej rezerwacji pojazdu. Wystarczy, że wypełnimy krótki formularz na ich stronie internetowej: www.flextogo.com a skontaktuje się z nami profesjonalny i kompetentny konsultant, który przedstawi nam dostępną ofertę i dopasuje ją do naszych potrzeb. Firma Flex To Go ma swoje oddziały w większości dużych, polskich miast.