Jeżeli planujesz wakacyjny wyjazd, nie zapominaj o tym, aby wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu otrzymujesz ochronę w razie nieprzewidzianych wypadków poza granicami kraju. Teraz, aby kupić polisę, nie musisz nawet wcale wychodzić z domu, ponieważ wszystko możesz załatwić on-line.

Polisy turystyczne w swojej ofercie ma wielu ubezpieczycieli, dlatego też wyselekcjonowanie tego odpowiedniego może być problemem. Gdy zależy ci na tym, aby znaleźć polisę idealną dla siebie i swoich bliskich, w internecie znajdziesz mnóstwo pomocnych informacji na forach i serwisach poświęconych turystyce. Co więcej, możesz skorzystać ze specjalnych porównywarek on-line, na przykład bm.pl, z pomocą których można błyskawicznie, o każdej porze dnia znaleźć odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

 

Zakupienie ubezpieczenia turystycznego on-line nie jest żadnym problemem. Na wspomnianej stronie internetowej bm.pl w celu znalezienia odpowiedniej oferty należy na początku wskazać na cel swojej podróży, liczbę uczestników oraz czas jej trwania, a następnie wskazać dodatkowe wymogi, na przykład ubezpieczenie bagażu, ochronę OC, wybrać polisę dla uprawiających sport czy pracujących. Oczywiście, warto zapoznać się również z regulaminem polisy.

 

Po wypełnieniu formularza można zapoznać się z wynikami – cenami polis w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych oraz ich zakresem i limitami ochrony. Gdy udało ci się już wybrać odpowiednią polisę, która spełnia wszystkie twoje życzenia, możesz wykupić ją on-line w parę chwil. W tym celu musisz podać wszystkie swoje dane na stronie, a potem dokonać wpłaty on-line. Po otrzymaniu wpłaty ubezpieczyciel lub pośrednik od razu przesyła polisę wraz z wszystkimi niezbędnymi dokumentami.

 

Jeżeli wobec tego w okolicy nie masz ubezpieczyciela i zależy ci na tym, aby szybko i wygodnie kupić odpowiadającą ci polisę, w takim przypadku możesz zrobić to również on-line – wystarczy tylko parę minut, aby ją mieć, także wtedy, gdy kupuje się ją na ostatni moment.