Mieszkania w Biedrusku

Istnieje dobry powód, dla którego mieszkańcy miast uciekają na wieś, aby się ochłodzić w upale lata: Obszary wiejskie zazwyczaj nie są tak gorące

Istnieje dobry powód, dla którego mieszkańcy miast uciekają na wieś, aby się ochłodzić w upale lata: Obszary wiejskie zazwyczaj nie są tak gorące. Ze względu na efekt „miejskiej wyspy ciepła”, miasta liczące milion lub więcej osób mogą być średnio o 1-3 ° C cieplejsze, a nawet o 12 ° C cieplejsze wieczorem – niż wieś, według Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska.

Jest wiele powodów, dla których miasta są gorętsze. Wszyscy ludzie, ich budynki i maszyny wewnątrz tworzą ciepło. Na przykład klimatyzacja może podnieść temperaturę o więcej niż 1 ° C, jak podali badacze z Arizona State University. Budynki i inne budowle mogą magazynować więcej ciepła w ciągu dnia niż rośliny; w nocy emitują część tego ciepła, przyczyniając się do wyższych temperatur, gdy jest ciemno. Miasta mogą mieć również mniej odblaskowości, co pozwala im pochłonąć więcej ciepła słonecznego. Jednak większość naukowców uważa, że ​​największy wpływ na efekt miejskiej wyspy ciepła ma zmniejszenie parowania, które występuje, gdy rośliny są zastępowane przez beton. To parowanie pochłania energię i utrzymuje chłód na wsi. Ze względu na łagodniejsze warunki klimatyczne, szczególnie latem, wiele osób decyduje się na wyprowadzkę ze wsi do miasta – decydując się na kupno nieruchomości poza miastem (na przyklad mieszkania w Biedrusku). Odwiedź stronę internetową www.mieszkaniawbiedrusku.pl aby zasięgnąć więcej informacji.

Ale czy podobne miasta położone w różnych klimatach doświadczają takiego samego wzrostu temperatury od efektu miejskiej wyspy ciepła? Na podstawie danych satelitarnych zgromadzonych przez naukowców z NASA z 65 miast USA można było zauważyć pewne trendy: o północy większe miasta odczuwają większą różnicę temperatur w porównaniu z okolicznymi obszarami wiejskimi niż mniejsze miasta. Jednak w połowie dnia miasta położone w terenach wilgotnych doświadczyły większego efektu wyspy ciepła. Gęsta roślinność na obszarach wiejskich jest bardziej aerodynamiczna niż miasto, co zwiększa efektywność konwekcji, pozwalając na emisję większej ilości ciepła z ziemi do atmosfery.

W regionach suchych, gdzie brakuje tej wiejskiej roślinności dzieje się odwrotnie. Ziemia miejska jest średnio o 20% bardziej wydajna w usuwaniu ciepła z powierzchni przez konwekcję niż na obszarach wiejskich. Jednak w nocy, niezależnie od klimatu, wydzielanie ciepła zgromadzonego w ciągu dnia napędza efekt wyspy ciepła. Ciepło uwięzione jest w płytkiej warstwie atmosfery w pobliżu powierzchni i aby się rozproszyć, musi się poruszać bardziej poziomo, aby uciec. W większych miastach ciepło będzie musiało się przesunąć dalej i stąd centrum dużego miasta będzie znacznie cieplejsze niż centrum małej miejscowości.

Efekt miejskiej wyspy ciepła jest czymś więcej niż tylko uciążliwością dla mieszkańców miast – może to również zaostrzyć problemy zdrowotne związane ze stresem cieplnym, dodając do już nieprzyjemnych warunków, szczególnie w suchych latach w normalnie wilgotnych obszarach – twierdzą naukowcy.

Zmniejszenie ciepła z naszych klimatyzatorów i innych maszyn może wydawać się prostym rozwiązaniem. Ale pomysł, na jaki wpadli naukowcy, jest jeszcze ciekawszy.

Pomocne może być zwiększenie refleksyjności miasta. Zmniejszyłoby to ilość ciepła, które miasto absorbuje w ciągu dnia, a nawet pośrednio pomogłoby w nocy, zmniejszając ilość dostępnego ciepła, które można uwolnić po zachodzie słońca. Co więcej, to proste – płaskie dachy miejskie można po prostu pomalować na biało.

Białe dachy mają również dodatkowe zalety, takie jak zmniejszenie zużycia energii, ponieważ nie potrzeba tyle klimatyzacji, aby zrównoważyć ciepło pochłonięte przez budynki. Zmniejszenie zużycia energii oznacza również obniżenie emisji dwutlenku węgla – atut, który wykracza poza dynamikę jednej miejskiej wyspy ciepła.

Jeśli i ty jesteś zmęczony, szczególnie w okresie letnim, podwyższoną temperaturą powietrza w dużym mieście, w którym mieszkasz – pomyśl o przeprowadzce poza miasto. Mieszkania w Biedrusku to idealny kompromis między byciem blisko infrastruktury miejskiej i cieszenia się łagodniejszym klimatem wiejskim. Odwiedź stronę internetową www.mieszkaniawbiedrusku.pl i poznaj pełną ofertę dewelopera.