Drzwi zewnętrzne

Bezpieczeństwo domu gwarantują nie tylko liczne zabezpieczenia w formie alarmów czy zamków, ale również dobrze dobrane drzwi oraz okna. Odpowiednio wybrane zabezpieczenie wejścia może stanowić atrakcyjną dekorację, jak i ochronę przed zimnem oraz niebezpieczeństwami. Czym się kierować przy wyborze drzwi wejściowych do domu?

Wybór drzwi stanowi bardzo trudną decyzję dla każdego. Zwłaszcza dla tych osób, które mają wysokie wymagania co do jakości oraz form zabezpieczeń budynku. Warto również poświęcić większą uwagę kwestiom dotyczącym termoregulacji.

Jakie są rodzaje drzwi?

Wśród najtrwalszych i najczęściej wybieranych drzwi znajdują się te aluminiowe oraz stalowe. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz preferencji klienta. Do nowoczesnego budownictwa zazwyczaj wybierane są elementy wykonane z aluminium, gdyż są lżejsze, bezpieczne i eleganckie.

Drzwi z aluminium są przede wszystkim lekkie i ładnie się prezentują. Ich dużą zaletą jest odporność na warunki atmosferyczne, dobrze tłumią hałas oraz nie korodują. Dobrze dobrane mogą stanowić bardzo interesujący element domu, zwłaszcza jeżeli mają ciekawy kształt bądź nietypowy kolor. Wówczas nadają budynkowi nieco innego wyglądu.

Stalowe drzwi najczęściej są wykonywane ze stali ocynkowanej, a to ze względu na jej wysoką wytrzymałość na zmiany atmosferyczne. Tego typu rozwiązanie zazwyczaj ma mniej efektowny wygląd. W zamian za to ma wysoki poziom termoizolacyjności, gdyż często stosowana jest w nich pianka poliuretanowa.

Które zabezpieczenia są najlepszej jakości?

W zależności od naszych indywidualnych potrzeb możemy dostosować poziom zabezpieczenia drzwi do własnych oczekiwań estetycznych i ochronnych. Jedyną przeszkodą może być tutaj cena.

Firma Hormann oferuje drzwi aluminiowe w klasie Premium, które mają przede wszystkim chronić mieszkańców domu przed włamaniami. ThermoCarbon posiadają 9-punktowe ryglowanie, są bardzo stabilne oraz mają wysoką wytrzymałość na uderzenia. Producent zadbał o to, aby wizualnie prezentowały się bardzo elegancko i gustownie.

Drzwi wykonane z aluminium nieco wyższej klasy – ThermoSafe mają ciekawe wzory i zabezpieczają dom przed nieproszonymi gośćmi. Tego typu rozwiązanie gwarantuje wysoką izolacyjność cieplną oraz posiada 5-punktowy listwowy zamek ryglujący. Producent wzbogacił swój produkt o przeszklenia i uchwyty, tak aby prezentował się interesująco i elegancko.

Stalowe drzwi w klasie średniej to przede wszystkim niska cena i wysoka jakość. Thermo65 podobnie jak poprzedni model ma 5-punktowy listwowy zamek ryglujący oraz występuje w wielu wzorach i kolorach. Producent zapewnił możliwość wyboru oklein oraz wysoki poziom bezpieczeństwa przed zimnem.

Drzwi w klasie Komfort są zrobione z licznymi przeszkleniami, dzięki czemu domownicy cieszą się dużą ilością naturalnego światła. Przy tym dobrze izolują wnętrze budynku od zmian atmosferycznych oraz gwarantują wysoki poziom zabezpieczeń przed włamaniami. TopComfort ma 5-punktowy listwowy zamek ryglujący.

Więcej na temat klasy zabezpieczeń drzwi wejściowych oraz ich dobrej termoizolacyjności można dowiedzieć się na stronie www.hormann.pl.