ogumienia

Wyobraź sobie pracę magazynu bez wsparcia wózków widłowych – czy byłaby w ogóle możliwa? Nie chodzi tylko o magazyny, ale także wiele innych obiektów, które korzystają ze wsparcia pojazdów tego typu. Nie każdy jednak się zastanawia, jak istotną rolę odgrywa w tym obszarze… ogumienie. Opony do wózków widłowych robią kawał dobrej roboty – muszą być mocne, trwałe i dopasowane do trudnych powierzchni. Jak je dobrać i co warto o nich wiedzieć?

Ogumienie do wózków widłowych – rodzaje

Ogumienie w wózkach widłowych nie sprowadza się do jednego rodzaju produktu. Można je podzielić na kilka typów, które mają charakterystyczne właściwości. Wybór odpowiedniego jest niezwykle istotny. W dużej mierze właściwe ogumienie decyduje o jakości pracy i wydajności. Ponadto, jeśli rzadziej się psuje, korzystnie przekłada się na ograniczenie wydatków firmy. Sprawny wózek widłowy oznacza efektywną pracę oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

Jeśli szukasz dobrego ogumienia do wózków widłowych, dopasuj je do warunków w pracy. Zastanów się, na jakim typie podłoża będzie jeździł wózek. Istotny jest także rodzaj obsługiwanego ładunku. Potem wybierz właściwe opony. Jakie?

  • Pełne, czyli superelastyczne – ta nazwa do czegoś zobowiązuje. Wypełnione w całości gumą, są naprawdę niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i nie da się ich przebić. Nie odkształcają się, a ich żywotność to gwarancja wielu lat intensywnego użytkowania. Nie są wrażliwe na drgania i wibracje, gwarantują dobrą stabilność. Pasują między innymi do wózków wysokiego składowania. Opony tego typu są dostępne w wielu wersjach i kolorach.

  • Pneumatyczne, czyli dętkowe – ich cena jest niższa, wiodą prym w lepszej amortyzacji. Mają głęboki i szeroki bieżnik, dlatego są bardzo stabilne. Co za tym idzie – charakteryzuje je większa przyczepność. W starciu z pełnymi przegrywają w kwestii wytrzymałości – można je przebić.

  • Gąsienice – bardzo wytrzymałe i solidne. Przeznaczone bardziej do maszyn gąsiennicowych lub mini-koparek. Zastosowanie odnajdują w potężniejszym sprzęcie lub na bardzo trudnym podłożu.

Gdzie się zaopatrzyć w dobre ogumienie do wózków widłowych?

Jeśli więc chcesz kupić solidne i sprawdzone ogumienie do swoich wózków widłowych, postaw na sprawdzonych i renomowanych dystrybutorów. Takie właśnie w ofercie ma np. firma IPZ – Chwaszczyno, która zajmuje się też sprzedażą i wynajmem wózków widłowych.

Fachowcy będą w stanie doradzić, jakie opony najlepiej się sprawdzą w przypadku Twoich pojazdów. Dopasują je do warunków, powierzchni i wielu innych czynników. Dzięki temu zwiększysz wydajność i efektywność pracy oraz zaoszczędzisz niemałe pieniądze, przeznaczane na naprawy lub częste wymiany ogumienia.