nagrzewnic olejowych

Niektóre rodzaje wykonywanych prac wymagają stałej wysokiej temperatury powietrza. Należą do nich między innymi: lakiernictwo, stolarstwo, prace malarskie czy remontowe. Aby przyspieszyć uzyskanie efektów, stosuje się nagrzewnice powietrza. Sprawdzają się one również w halach produkcyjnych, magazynach, tunelach szklarniowych oraz wielu innych miejscach, które można skutecznie ogrzać za ich pomocą. Jednym z typów nagrzewnic są urządzenia olejowe.

Czym są nagrzewnice olejowe?

Nagrzewnice powietrza są to urządzenia służące do ogrzewania otoczenia. Dzielą się na trzy podstawowe rodzaje: gazowe, olejowe oraz elektryczne. W nagrzewnicach olejowych proces spalania następuje w zamkniętej lub otwartej komorze spalania. To właśnie w nich pojawia się zassane przez wentylator powietrze, które jest ogrzewane, a następnie wydmuchiwane.

Dmuchawa może działać na dwa sposoby. Najczęściej używanymi sprzętami są te bez odprowadzania spalin. Nie nadają się do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie nie ma dobrego przepływu powietrza. Nagrzewnice olejowe bez odprowadzania spalin służą głównie do ogrzewania miejsc pracy na zewnątrz oraz w nieosłoniętych warsztatach. Powietrze, które wydmuchują, jest zanieczyszczone oraz zawiera dużo wilgoci.

Natomiast urządzenia odprowadzające spaliny nadają się do używania praktycznie wszędzie. Trzeba jednak pamiętać, że dość sporo kosztują i stosowanie ich w małych pomieszczeniach jest nieopłacalne.

Zalety i wady stosowania nagrzewnic olejowych

Podstawową zaletą stosowania nagrzewnic olejowych jest ich duża wydajność – największa spośród wszystkich dostępnych tego typu urządzeń. Sprawdzają się one świetnie w osuszaniu, a także ogrzewaniu dużych powierzchni, w których należy dbać o dobrą wentylację powietrza. Stosuje się je głównie w otwartych obiektach budowlanych, magazynach czy halach produkcyjnych. Wiele osób wybiera nagrzewnice olejowe z powodu niskich kosztów eksploatacyjnych, prostej obsługi oraz licznych możliwości zastosowań. Jednak dużą wadą tego urządzenia jest to, że produkuje ono spaliny, które w standardowych, tańszych modelach, nie mają odprowadzenia.

Należy pamiętać, że zaleca się wybieranie nagrzewnic olejowych, które są najwyższej jakości, sprzedawanych przez renomowanych dystrybutorów. Jednym z nich jest sklep spawalniczy Spawaj.eu. Nagrzewnice olejowe, które można spotkać w jego ofercie, są precyzyjnie wykonane. Ponadto mają wózek ułatwiający przestawienie ich w różne miejsca.

Stosowanie nagrzewnic olejowych ma wiele zalet. To urządzenie grzewcze jest doskonałym wyborem w celu ogrzania dużych powierzchni z dobrą wentylacją.