Miski WC

Każdy kto modernizuje czy aranżuje nową łazienkę, staje przed dylematem, związanym z wyborem rodzaju sanitariatu. Do wyboru są klasyczne kompakty lub podwieszane miski WC. Wybór ten nie zawsze jest prosty, często zdeterminowany jest ilością miejsca w łazience, stylem aranżacji lub po prostu zasobnością portfela. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć tematykę związaną z produktami, jakimi są miski WC bez kołnierza. Jeśli chcesz dowiedziedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Miski WC bez kołnierza – czy rzeczywiście warto?

Miski WC bezkołnierzowe od tych tradycyjnych różnią się tym, że nie posiadają wewnętrznego rantu, kołnierza. Są go pozbawione. Miski bezkołnierzowe u każdego producenta mogą nazywać się inaczej, jednak tak naprawdę chodzi w nich o to samo. Dzięki temu, że te miski WC nie posiadają kołnierza, rantu wiele zyskują. Przede wszystkimi miski te czyści się bezproblemowo. Nie ma miejsca, gdzie gromadziły się kamień czy zanieczyszczenia.

Jest to także rozwiązanie, które znacznie podnosi higienę, związaną z użytkowaniem sanitariatu. Nie ma bowiem miejsca, w którym gromadziły się i namnażały groźne dla zdrowia bakterie i drobnoustroje. Warto wspomnieć także i o tym, że miski WC bezkołnierzowa są rozwiązaniem proekologicznym. Dzięki temu, że miska nie ma rantu wewnętrznego, spłukiwanie jej jest skuteczne i możliwe przy użyciu mniejszej ilości wody. Zaletą misek bezkołnierzowych jest również sam ich wygląd. Miski te prezentują się bardziej nowocześniej niż w przypadku sanitariatów klasycznych.

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na zakup bezkołnierzowych misek WC?

Z roku na rok zauważyć można, że Polacy coraz chętniej wybierają miski podwieszane WC. Taki stan rzeczy związany jest z co najmniej kilkoma czynnikami. Przede wszystkim podwieszane miski bezkołnierzowe zajmują mniej miejsca. A jak wiadomo łazienka jest często najmniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu. Z tego względu każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na miarę złota.

Podwieszane miski WC poza tym idealnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji. Dzięki temu, że są podwieszane, widoczna jest podłoga, która jest łatwiejsza podczas sprzątania, a sam jej widok sprawia, że łazienka wygląda na przestronniejszą.

Bezrantowe miski WC znajdują się w ofercie praktycznie wszystkich czołowych producentów ceramiki sanitarnej. Do tych, które cieszą się najlepszymi opiniami zaliczyć mozna miski WC: Roca, Deante, Cersanity, Koło, Rea. Modele te zostały wykonane z dobrej jakości ceramiki, dostępne są w wielu rozmiarach, kształtach, a także i opcjach kolorystycznych. Niektóre z nich posiadają dodatkowo specjalną powłokę ochronną, która tworzy na nich warstwę o właściwościach hydrofobowych. Taka powłoka znacznie ułatwia i skraca czyszczenie miski WC.

Czarne bezkołnierzowe miski WC

W ostatnich sezonach zauważyć można, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się baterie, kabiny prysznicowe, a także i ceramika sanitarna w kolorze czarnym. Łazienki, z których pojawiają się czarne elementy uchodzą za stylowe, wyjątkowe i niejednokrotnie zachwycające.

Czarne elementy wyposażenia mogą pojawić się w łazienkach jasnych, w których będą stanowiły kontrapunkt kolorystyczny oraz w łazienkach ciemnych, w których będą naturalnym uzupełnieniem. Najwięcej kontrowersji wzbudzały, a wręcz nadal wzbudzają czarne miski WC, chociaż należy przyznać, że z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Jednym z modeli, który zasługuje na wyróżnienie, jest miska WC Deante Peonia czarna. Jest to miska bezkołnierzowa, która ze względu na design sprawdzi się w praktycznie każdej łazience. Jej delikatne zaoblone krawędzie sprawiają, że model ten jest z jednej strony subtelny, z drugiej zaś nowoczesny. Poza tym ta bezkołnierzowa miska posiada powierzchnię, która jest bezproblemowa podczas czyszczenia i ukryte mocowania, które zwiększają jej estetykę.