łóżko do sypialni

Sypialnia to miejsce, które służy wypoczynkowi. Nie może rozpraszać, denerwować czy pobudzać. Urządzona musi być lekko i przystosowana do komfortowego snu i nocnej regeneracji. Idealnie pod te wymagania wpasowuje się styl romantyczny. Ponadto, taka aranżacja to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy przepadają za neutralnymi i pastelowymi barwami łączonymi z delikatnym wzorem w subtelnej estetyce.

Najważniejszym elementem wyposażenia sypialni jest łóżko. W zależności od potrzeb, gustu i możliwości użytkownika może występować w różnych wersjach. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się łóżko pojedyncze lub rozkładane. Przy nieco większym metrażu można natomiast pozwolić sobie na większe i bardziej masywne meble, na przykład łóżka królewskie, kontynentalne czy łóżka podwójne.

Najlepszym wyborem do wnętrza utrzymanego w stylu romantycznym, będzie łóżko kute z dużą ramą. Stylistyka takiego łóżka przypominać powinna stare meble “po babci” lub ze sklepiku ze starociami. Wyróżniać się będzie wąskimi nóżkami lub dużymi, ale delikatnymi i prostymi w swojej formie wykończeniami. Do takiego łóżka pasować będzie stylowe wezgłowie – wygodne oparcie. Boki łóżka wykończone na przykład welurem stworzą niepowtarzalny, przytulny i ciepły klimat.

Do sypialni w stylu romantycznym pasować też będzie baldachim, który podkreśli lekkość i zwiewność wnętrza. Za baldachim posłuży ulubiony, lekki materiał, do którego wystarczy dodać kilka romantycznych lampek lub suszonych kwiatów. Na łóżku ułożyć można kaszmirowy pled, który w zimne wieczory otuli nas swoim ciepłem. Dodatkowo warto też dorzucić dużo miękkich poduszek. Poduchy w różnych wzorach romantycznych mogą przedstawiać między innymi roślinne motywy czy sweterkowe wzory.

O czym nie można zapomnieć w aranżacji romantycznej?

W aranżacji romantycznej wnętrze powinno być przepełnione tkaninami i meblami w stonowanych kolorach (takich jak: biele, beże, pudrowe róże, błękity, żółcie czy jasne zielenie) i zmysłowych kształtach. Nastrój takiemu wnętrzu z pewnością nadadzą kolorystycznie dopasowane zasłony, pościel czy narzuty. Sprawdzą się subtelne motywy kwiatów i łąki z satynowego, lnianego lub jedwabnego materiału. Uroku doda także koronka albo falbanka.