EkoBud

Drzwi to podstawowy element każdego mieszkania i domu. Wyznaczają granice, przyczyniają się do zbudowania strefy prywatności i odpowiedniego podzielenia przestrzeni. Aby były dla właściciela w pełni zadowalające, powinny łączyć w sobie wysoką funkcjonalność i odpowiednie walory estetyczne. Nieco innymi zasadami należy się również kierować wybierając drzwi zewnętrzne, niż ma to miejsce w przypadku drzwi wewnętrznych. O czym szczególnie warto pamiętać?

Funkcjonalność i estetyka

Zakup drzwi zewnętrznych jest kwestią, którą trzeba dobrze przemyśleć. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych kłopotów w przyszłości, które mogłyby pociągnąć za sobą szereg kolejnych i zupełnie niepotrzebnych wydatków. Odpowiednie wymiary i materiał, z którego są wykonane sprawią, że z domu nie będzie uciekało zbyt wiele ciepła, dzięki czemu sporo zaoszczędzimy. Wybierać można spośród drzwi drewnianych, stalowych, z włókna szklanego, czy z PVC. Chcąc zabezpieczyć się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi można zdecydować się na drzwi wodoszczelne. Z kolei te antywłamaniowe wzmocnią poziom ochrony domu na wypadek kradzieży.

Doskonale dopasowane drzwi

Drzwi wewnętrzne również stanowią spore wyzwanie, jeśli chcemy mieć pewność, że wybraliśmy te wysokiej jakości i najlepiej dopasowane do naszego lokum. Dbając o funkcjonalność musimy zastanowić się, które rozwiązania będą najbardziej praktyczne. Pierwszym krokiem jest zdecydowanie, czy drzwi powinny otwierać się na lewą, czy na prawą stronę, a następnie określenie ich pożądanej konstrukcji. Nie wolno zapominać również o wyglądzie, który powinien pasować do aranżacji poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na klasyczne drewniane drzwi bez żadnych ozdobień, czy te częściowo przeszklone. Tutaj dużą rolę odgrywa rodzaj pomieszczenia: drzwi pokojowe rzadko kiedy są w takiej stylistyce, jak te do łazienki. Do wybranych drzwi musimy dobrać jeszcze dodatki, zbliżone pod względem estetycznym Mowa tutaj o: zawiasach, klamkach, czy wentylacji. Podejmowanie decyzji nie ogranicza się więc wyłącznie do określenia wymiarów, materiału i koloru, ale jest znacznie bardziej angażujące i czasochłonne. Dzięki temu będziemy mieli jednak pewność, że wszystko jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

EkoBud – tutaj znajdziesz Twoje drzwi.