Szkoła angielskiego Speak Up

Jak poprawić swój język w trakcie wakacji? Z pewnością wiele osób zastanawia się, co zrobić, aby podszkolić się z angielskiego. Nic dziwnego, skoro lato to czas, gdzie możemy skupić się na różnych obowiązków, na które zabrakło nam wolnej chwili w ciągu roku. Przedstawimy zatem kilka sposobów jak skutecznie podszkolić się z języka angielskiego, aby swobodnie porozumiewać się w wakacyjnym okresie, ale nie tylko.

Cel nauki języka – ustal go!

Wakacyjny nauka angielskiego powinna być przede wszystkim przyjemna i nastawiona na intensywne kursy oraz zajęcia. W motywacji i mobilizacji do nauki pomoże nam z pewnością określony cel. Może chcesz dobrze nauczyć się czytać po angielsku lub komunikować podczas rozmowy z innymi? Motywować nas może wyjazd zagraniczny, gdzie będziemy musieli rozmawiać w innym języku, zameldować się w hotelu, czy znaleźć drogę. Praca i podróże to najczęstsze cele, które wybiera wiele osób jako odpowiednią motywację do nauki angielskiego.

Czytaj i oglądaj po angielsku

Książki, filmy, seriale, czy blogi internetowe to skarbnica języka angielskiego. Bez problemu możemy znaleźć zarówno wszelkiego rodzaju źródła w tym języku. Pozwoli to urozmaicić słownictwo i gramatykę, ale przede wszystkim oswajamy się z angielskim. Dlatego czytanie książek, oglądanie filmów oraz seriali rozwija myślenie w tym języku. Znajdziemy zarówno łatwe, potoczne źródła, jak i specjalistyczne z rozszerzonym słownictwem książki, czy filmy. Zaczniesz przyswajać konkretne słówka, zdania, czy charakterystyczne zwroty. Możesz również oglądać zagraniczne wiadomości, słuchać anglojęzycznej muzyki, włączyć język angielski w telefonie i na komputerze, czy korzystać z programów po angielsku.

Rozmawiaj po angielsku

Niezależnie, czy Twój poziom wiedzy jest na początkowym etapie, czy jesteś już na zaawansowanym poziomie – zawsze należy szkolić się w mówieniu po angielsku. Dlatego kluczową kwestią jest rozmawianie z innymi w tym języku. Możesz odbywać konwersacje ze znajomymi, którzy także chcą podszkolić swój język. Takie spotkania konwersacyjne organizują również szkoły językowe.

Ucz się systematycznie słownictwa

Ważne w nauce angielskiego jest słownictwo. Gdy chcemy podszkolić się z tego języka, zdobywanie nowego zasobu słów będzie konieczne. Umożliwi nam to posługiwanie się rozbudowanymi zdaniami, a także jesteśmy w stanie więcej zrozumieć. Większy zasób słownictwa pomoże nam zatem podczas mówienia, czytania i pisania. Najlepiej podejść do tego systematycznie, a więc codziennie uczyć się określonej ilości słów i przeznaczyć w ciągu tygodnia jeden dzień na jego powtórkę. Aby szybciej opanować słowa, możesz naklejać kartki na różne przedmioty wokół, to ciekawa i przyjemna opcja nauki.

Wakacyjny kurs angielskiego

Szkoły angielskiego mają w swojej ofercie kursy wakacyjne lub kursy intensywne. Przeznaczona dla osób, które chcą efektywnie i szybko nauczyć się języka np. przez wakacje. Zajęcia odbywają się w konkretne dni i godziny. Niektóre szkoły oferują elastyczny grafik swojemu uczestnikowi, gdzie to on decyduje, kiedy uczęszcza na lekcje. Rozwijamy pisanie, czytanie, mówienie, a także zdobywamy praktyczne umiejętności po przyswojeniu teoretycznej wiedzy. Zdecydowanie skorzystanie z kursów językowych będzie korzystne szczególnie dla tych, którym zależy na systematyczności i skuteczności nauki. Szkoła angielskiego Speak Up zapewnia różne ścieżki rozwoju pod względem językowym, a także elastycznie podchodzi do danego uczestnika. Z pewnością nauka w szkole będzie przyjemnym i skutecznym rozwiązaniem.

źródło zdjęcia: freepik.com