Dzisiaj na rynku można znaleźć mnóstwo gier i zabawek dla dzieci. Niestety nie wszystkie powinny być dla nich przeznaczone. Chodzi tutaj szczególnie o gry komputerowe, które notorycznie cechują się zbyt dużą brutalnością i agresywnością. Oczywiście zdarza się, że tradycyjne zabawki również nie powinny być przeznaczone dla najmłodszych, gdyż wyzwalają w nich złe emocje. Jeśli chcesz tego uniknąć to koniecznie regularnie powinieneś sprawdzać czym bawi się Twoje dziecko i czy przypadkiem, któraś z jego ulubionych zabawek nie oddziałuje na niego zbyt negatywnie. Pamiętaj o tym, żeby kupować maluchowi zabawki, które mogą poszerzać jego wyobraźnie oraz skupiać jego uwagę, albowiem obecnie mnóstwo dzieciaków ma z tym problem. Tego rodzaju produkty znajdziesz w sklepie hulahop.pl, a poniżej prezentujemy kilka najciekawszych propozycji.

Zabawka działająca antystresowo i skupiająca uwagę malucha

Jeśli poszukujesz niedrogiej zabawki, która zainteresuje Twoje dziecko na dłużej, niż kilka minut to powinieneś wybrać Fidget Spinner, która jest prawdziwym hitem na rynku i podbija niemal cały świat. Jest to gadżet, który działa przede wszystkim antystresowo, więc może być z powodzeniem wykorzystany także przez dorosłych. Ogólnie rzecz biorąc jest to trójkąt wyposażony w szybkoobrotowe łożysko, dzięki czemu Spinner może być wprowadzony w ruch wirujący. Głównym zadaniem jest utrzymanie zabawki w ruchu, co nie zawsze jest takie proste. Dorośli razem z dziećmi mogą ze sobą rywalizować i sprawdzać, kto dłużej utrzyma zabawkę w ruchu.

Zręcznościowo-umysłowe gry są dobre zarówno dla dzieci jak i dorosłych

Spędzanie czasu z dzieckiem jest najważniejsze i wnosi dużo dobrego w życie malucha. Oczywiście sporo dorosłych osób nie zawsze przepada za zabawą w chowanego, berka czy lalkami. W związku z tym warto wypróbować znaną i lubianą grę jaka jest Jenga, która jest grą łączącą dobrą zabawę z wspomaganiem rozwoju dziecka. W zabawie chodzi o to, aby z ułożonej wieży po kolei wyciągać drewniane klocki i układać je na górze. Osoba, która wyciągając klocek przewróci wieżę – przegrywa. W pierwszym momencie może się to wydawać niezbyt emocjonujące, jednak już po pierwszej rozgrywce będziecie mieli ochotę na kolejną.

Klocki LEGO najprawdopodobniej nigdy nie wyjdą z mody

Ponadczasową zabawką bez wątpienia są klocki LEGO. Ich produkcja zaczęła się około 1950 roku i od tego czasu cegiełki, które można składać razem za pomocą wypustek stały się prawdziwym hitem na całym świecie. Początkowo były to proste klocki bez żadnych dodatków, natomiast w tej chwili w sklepach można znaleźć produkty dotyczące konkretnych bajek, pojazdów samochodowych czy wielu innych motywów. Większość z nich dostosowana jest to wieku dziecka, dla najmłodszych polecane są LEGO Juniors występujące w wersji zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Oczywiście klocki LEGO należą do tego typu zabawek, którymi z radością będą się bawić także rodzice.