Prowadząc działalność produkcyjną musimy pamiętać, że przygotowanie towaru do sprzedaży wymaga jego zapakowania. Urządzenia pakujące to innowacyjne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia nam wykonywanie takiej pracy.

Poszczególne sprzęty różnią się jednak między sobą, dlatego warto zwrócić uwagę na to jakie czynniki są najważniejsze przy wyborze tych urządzeń. W ten sposób łatwiej nam będzie podjąć decyzję, który sprzęt spełni nasze oczekiwania.

Czym się kierować?

Podstawowa sprawa, gdy wybieramy maszyny pakujące to kontrola czy dany sprzęt jest w stanie pakować taki rodzaj produktów, które znajdują się w naszej produkcji. Zazwyczaj urządzenia przygotowywane są pod kątem produktów spożywczych, które mają różną konsystencję. W przypadku produktów sypkich stosowane są sprzęty o pionowym charakterze, natomiast do produktów płynnych czy półpłynnych wprowadzania się urządzenia pakujące o poziomym charakterze. Dlatego ta kwestia ma największe znaczenie, na rynku u niektórych producentów pojawiają się również urządzenia, które pracują zarówno z jednymi jak i drugimi produktami.

Wybierając maszyny pakujące musimy zwrócić uwagę na to jaki rodzaj opakowania ma być stosowany. Sprzęty pakujące mogą zająć się przygotowaniem produktów w opakowaniach takich jak pillow bag, standing bag, saszetki, doypacki, stabilo bag a także sticki. Trzeba jednak pamiętać, że każde opakowanie ma swój indywidualny charakter, dlatego wymaga zastosowania odpowiedniej maszyny. W trakcie pracy wykorzystywane są folie, dlatego trzeba również sprawdzić jaki rozmiar i grubość folii będzie stosowana w konkretnym urządzeniu.

Dodatkowe udogodnienia

Producenci maszyn pakujących zdają sobie sprawę z oczekiwań klientów, którzy chcą usprawniać proces produkcyjny, dlatego nieustannie pracują nad swoimi urządzeniami wprowadzając do nich moduły usprawniające ich pracę. Pojawiają się więc elementy umożliwiające proste cięcie, moduł do wykonywania nacięć, datowniki, drukarki termiczne, czujniki nacinające opakowanie ząbkowo oraz elementy zgrzewające folię. Warto zwrócić uwagę na to jakie z tych modułów będą potrzebne w naszej formie i pod tym kątem decydować, która maszyna pakująca będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem i sprawdzi się od strony praktycznej.