Bankomat Euronet

Zakupy z dzieckiem to nie lada wyzwanie i wie o tym każdy rodzic. Sposób przygotowania do zakupów z pociechą, zmienia się w raz z jego wiekiem. Najtrudniej jest oczywiście z maluchami, które szybko się nudzą i zazwyczaj mają problem z tym żeby spokojnie zachowywać się podczas całego wyjścia z rodzicami.

Ustalony plan

Wychodząc do centrum handlowego z dzieckiem powinniśmy wiedzieć co dokładnie chcemy kupić. Zaglądanie do każdego sklepu i szukanie czegoś, co akurat „wpadnie nam w oko”, nie jest dobrym rozwiązaniem. Możemy być pewni, że po kilku minutach dziecko zacznie narzekać. Najlepiej więc jeszcze w domu wytłumaczyć maluchowi gdzie i po co idziemy. Oczywiście ma to sens jedynie wtedy, gdy pociecha jest już w takim wieku, że rozumie to, co chcemy mu przekazać. Nic nie stoi na przeszkodzie by zaproponować dziecku, że zaraz po zakupach wybierzemy się wspólnie na jego ulubiony plac zabaw.

Nie ulegać

Kolejny problem z dzieckiem na zakupach to oczywiście jego ciągła chęć do posiadania nowych rzeczy. Niestety maluchy często mają tendencję do wyrażania swojego zdania krzykiem, co delikatnie mówiąc, jest nieco krępujące w środku centrum handlowego. W domu wspólnie ustalcie listę zakupów, można zrobić z tego naprawdę wspaniałą zabawę. Dziecko poczuje się docenione, gdy będzie miało faktyczny wpływ na to jaką decyzję podjęliśmy. Pozwólmy mu na przykład sprawdzić, czy w lodówce mamy jeszcze mleko. Taka prosta rzecz, może wiele zmienić.

Wyliczone kwoty

Czasami nawet najlepiej zaplanowane zakupy mogą skończyć się niepotrzebnymi problemami. Niektórzy rodzice na wszelki wypadek nie korzystają z kart płatniczych, wykorzystując gotówkę. Dzięki temu najbardziej upartemu maluchowi możemy po prostu pokazać, że pieniądze się nam „skończyły”. Jeśli zapomnimy wypłacić pieniądze przed zakupami nic straconego. Bankomat Euronet w Warszawie ma wiele różnych lokalizacji, znajdziemy go także w centrach handlowych.

Zakupy z dzieckiem niekiedy potrafią wyprowadzić z równowagi. Lepiej się do nich odpowiednio przygotować i wiedzieć jak poradzić sobie z nastrojami naszej pociechy.