Nigdy nie lubi przeprowadzek, gdyż wiąże się to z długim pakowaniem, przewożeniem rzeczy, sprzątaniem i wieloma innymi czynnościami. Natomiast są sposoby na to, by przeprowadzka nie była taka straszna, jakby się to mogło wydawać. Co więc należy zrobić, by przenosiny w nowe miejsce stały się szybkie i nie były aż tak uciążliwe?

Przede wszystkim organizacja. Do przeprowadzki nie warto zabierać się na przeddzień przed planowanymi przenosinami – sprawi to tylko, że cała akcja będzie przeprowadzona w chaosie i niezorganizowaniu. Przy czym z pewnością zapomnimy czegoś wziąć czy czegoś zrobić – zwyczajnie nie warto. Zamiast tego, powinniśmy zacząć planować nawet najdrobniejsze szczegóły na minimum dwa tygodnie wcześniej. Zazwyczaj znamy dokładną datę, kiedy i o jakiej porze musimy opuścić stare mieszkanie. Po co więc zostawiać wszystko na ostatnią chwilę?

Każdy z nas ma rzeczy, których niekoniecznie używa się na co dzień. Te przedmioty, które nie są nam jakoś bardzo potrzebne możemy już zapakować w kartony i tym samym przygotować się do przeprowadzki. Warto postawić sobie cel, że każdego dnia będziemy pakować jeden karton. Tym sposobem wciągu dwóch tygodni możemy spakować wszystko to, co chcemy zabrać i nawet tego nie odczuć. Czymże jest spakowanie jednego kartonu dziennie w porównaniu z uporaniem się ze wszystkimi paczkami w jeden dzień?

Kolejna sprawa to organizacja kartonów. Zazwyczaj przy przeprowadzce martwimy się tylko tym, by zapakować i przewieźć. No dobrze, ale przecież potem musimy to wszystko jakoś sprawnie rozpakować. W tym celu warto pakować według pomieszczeń. Czyli karton z przedmiotami kuchennymi razem, a ubrania do innego kartonu – będzie to dużo łatwiejsze do późniejszego rozpakowywania. Dla sprawniejszej organizacji warto podpisywać każdy zapakowany karton. Jak to zrobić? Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy długopis czy marker i nadać nazwę każdemu kartonowi mając na uwadze to, co się w nim znajduje – np. ,,kuchnia” na kartonie z akcesoriami kuchennymi czy ,,łazienka” z rzeczami z łazienki. Tego typu napisy bardzo dużo pomagają, bo zapakowane kartony zostaną rozlokowane bezpośrednio po pokojach. Zaoszczędzi to nie tylko czas, ale noszenie ciężkich rzeczy.

Kolejna kwestia to zorganizowanie pojazdu, który przewiezie nam wszystkie pakunki. I tutaj w zależności od tego, czy rzeczy do przewiezienia jest dużo czy też nie – możemy zdecydować się na samodzielną przeprowadzkę lub też wynająć firmę, która nam w tym pomoże. W tym drugim przypadku warto wybrać konkretny dzień i godzinę wcześniej i zarezerwować termin. Firmy przeprowadzkowe wymagają rezerwacji terminów, więc warto zrobić to wcześniej. Wynajęcie firmy ma również swoje plusy – w ofercie można również wynegocjować wnoszenie mebli, które dla ans samych moga być problemem.

Przeprowadzka wcale nie musi być ciężka i trudna, a wszystko to zależy tylko i wyłącznie od naszej organizacji. Czym wcześniej wszystko zaczniemy – tym lepiej. Nie odkładajmy nic na ostatni moment – warto zaplanować wszystko wcześniej.

Przeprowadzki firm w Krakowie? To właśnie my.