Prawo budowlane

Aby cieszyć się spokojem ducha oraz udanym procesem budowy, warto skierować się do doświadczonych prawników, którzy pomogą swoim Klientom w realizacji wszelkich działań formalnych. Kancelaria Radców Prawnych Horoszczak Szczepankowska Kancelaria z Wrocławia specjalizuje się między innymi w prawie budowlanym. Najczęściej obsługują w tym zakresie przedsiębiorców z branży deweloperskiej oraz działy zajmujące się np. sprzedażą nieruchomościami.

Jakie korzyści niesie współpraca z ekspertem prawa budowlanego?

Prawo budowlane cechuje duża ilość regulacji prawnych, skomplikowanych procedur oraz potrzebnych pozwoleń na budowę. Również prawo to reguluje stosunki prawne prawne między inwestorem, wykonawcami a samą nieruchomością oraz określa prawa i obowiązki jej właścicieli.

Zatem nie są rzadkością spotykane różne błędy w umowach lub procedurach, które są przez to niezgodne z prawem budowlanym, a to oznacza opóźnienie całego procesu budowlanego. Dlatego właśnie jest to bardzo istotne, aby powołać się na wiedzę i profesjonalizm radców prawnych.

Co można znaleźć w naszej ofercie prawa budowlanego?

Każdy etap procesu budowy nieruchomości spotyka się z naszym wsparciem – zaczynając od przygotowania dokumentacji, uzyskiwania pozwoleń na budowę, aż również po zakończenie inwestycji. Oprócz tego pomagamy również w negocjacjach umów korzystnych dla Klienta oraz reprezentujemy ich przed organami administracji publicznej, sądami powszechnymi i arbitrażowymi.

W ramach naszej oferty znajdują się między innymi:

  • analizowanie dokumentacji budowlanej oraz wsparcie w uzyskaniu wszelkich wymaganych pozwoleń na budowę różnych nieruchomości;
  • pomaganie w rozwiązaniu jakichkolwiek powstałych sporów pomiędzy właścicielami nieruchomości, inwestorami, wykonawcami i także nadzorem budowlanym;
  • wsparcie w prowadzeniu inwestycji budowlanej oraz uzyskiwanie pozwolenia na użytkowanie po skończeniu budowy;
  • rejestrowanie i następnie ochrona praw autorskich do projektów budowlanych;
  • aktywne doradzanie w wyborze formy prawnej przedsięwzięcia budowlanego, jak najkorzystniejszej dla Klienta.

Jakie korzyści przyniesie Ci skorzystanie z usług kancelarii prawa budowlanego?

Dbałość o prawidłowe przygotowywanie umów oraz innych elementów prawa budowlanego sprawia, że inwestycja będzie realizowana zgodnie z planem oraz przepisami prawa. W perspektywie przyszłościowej pozwala to na zminimalizowanie ryzyka powstania wszelkich możliwych nieprzyjemnych sytuacji. Jeśli skorzystasz z oferty Kancelarii Radców Prawnych Horoszczak Szczepankowska, automatycznie zapewnisz sobie najlepszą obsługę prawną we Wrocławiu w zakresie prawa budowlanego.