czyszczenie rur

Na sprawnie działający układ kanalizacyjny mają wpływ dwie kluczowe kwestie – drożność oraz szczelność. Nie bez znaczenia jest także rodzaj instalacji oraz jej regularne inspekcje. To właśnie cykliczne diagnozy są w stanie uchronić mieszkańców domu, bądź mieszkania przed awarią prowadzącą do wylania ścieków, co może doprowadzić do sporych kosztów oraz do uniknięcia brzydkich zapachów, które także udzielać się będą naszym sąsiadom. W związku z tym rodzi się następujące pytanie – jak w prawidłowy sposób dbać o kanalizację?

Udrażnianie oraz szczelność

Drożność rur składających się na układ kanalizacyjny pełni funkcję zabezpieczającą przed wybiciem nieczystości – innymi słowy – wylaniem ścieków. Tego rodzaju awaria prowadzi do ogromnych strat finansowych, zwłaszcza, że najczęściej wespół z nią odbywa się remont łazienki… Szczelność rur z kolei stanowi uwarunkowanie dla sprawnie działających odpływów – jeśli rury są szczelne, wówczas nie dotyczą nas takie problemy jak wolne spływanie, częste przepłukiwanie oraz brzydki zapach. Co może być przyczyną niedostatecznej drożności oraz uszczelnienia rur?

Przyczyny niedrożności i nieszczelności

Za jeden i drugi problem odpowiedzialny jest gromadzący się wewnątrz rur osad. Jest on spowodowany nieczystościami, które osiadają na krawędziach rur. Najczęściej bierze się to z traktowania toalety oraz zlewów jako śmietników. Właśnie dlatego warto zapamiętać, że tych rzeczy nie wolno wyrzucać :

– olej

– piasek

– duże resztki pokarmu

– tampony oraz podpaski

– chusteczki nawilżające

– żrące substancje

– włosy oraz nici

Brak przestrzegania owej profilaktyki może prowadzić do czynności jaką jest czyszczenie rur. Stankan to marka, która nie tylko w swojej ofercie posiada czyszczenie rur, ale także ich udrażnianie, uszczelnianie oraz inspekcję. Regularna inspekcja z pewnością pozwoli uniknąć podobnych problemów. Ze szczegółami oferty tej profesjonalnej firmy można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej.