Oczekiwania na przyjście na świat długo wyczekiwanego malucha to jeden z najważniejszych okresów w życiu każdego rodzica. Na kilka miesięcy przed, każdy rodzic zaczyna zastanawiać się co powinien dla noworodka zakupić, by przygotować się na pierwszych kilka tygodni, podczas których prawdopodobnie mama z niemowlęciem będzie w domu.

Spójrzmy więc na listę zakupów czyli tzw. wyprawkę każdego noworodka. Taka lista z pewnością pomoże każdemu przyszłemu rodzicowi i pozwoli uniknąć nieprzemyślanych i zbędnych zakupów. Taka lista to również oszczędność – w sklepach dziecięcych jest tak ogromny wybór, a produkty są tak zachwycające, że najprawdopodobniej kupilibyśmy o wiele więcej, niż było na liście.

To przede wszystkim ubranka, które będą potrzebne już po urodzeniu naszego maleństwa.

Z pewnością będziemy potrzebować kilku par śpioszków, które nasz maluch będzie nosił i w dzień oraz jako piżamkę do spania. Śpioszki dostępne są w kilku wersjach – rozpinane przez środek lub od dołu. Te rozpinane od dołu są zdecydowanie dużo praktyczniejsze dla rodzica jak i dziecka.

Body – tego ubranka będziemy używać na każdym kroku. Tutaj musimy zdecydować, czy chcemy zakupić body na krótki rękawek, długi, z nogawkami lub bez – wszystko w zależności od pory roku. Dobrze jest mieć kilka par w różnych wersjach.

Jak wiemy – niemowlęta nie mają tak skoordynowanych ruchów jak większe dzieci i czasami może się zdarzyć, że noworodek podrapie sobie buzie paznokciami. Warto więc kupić kilka par tzw. łapek. które ochronią maleństwo przez zadrapaniami. Równie niezbędne co łapki będą również czapeczki. Główka noworodka jest bardzo delikatna, nie do końca ukształtowana – czapeczka o każdej porze dnia i nocy jest więc niezbędnikiem. Najlepiej wybrać taką z zakrytymi uszkami, wykonaną z prawdziwej bawełny. Bawełna jest najlepszym materiałem dla niemowląt – jest przewiewna, naturalna i przede wszystkim oddycha.

Oczywiście skarpetki, rajstopki, bluzeczki i spodenki – również będą należeć do wyprawkowej listy malucha. Kilka pieluszek tetrowych też może się przydać.

Oprócz ubrań musimy również rozejrzeć się za akcesoriami dla noworodków, których będziemy używać każdego dnia. Butelki – będziemy potrzebować kilka. Warto kupić kilka butelek o różnych pojemnościach, bo czasami mniejsza butelka z piciem nam wystarczy. Po co więc dźwigać podwójnie?

Akcesoria higieniczne takie jak chusteczki mokre, pieluszki, maści i kremy, zasypki i pudry – tego nie może nigdy zabraknąć. Są to produkty używane kilka razy dziennie, i niestety nie można się bez nich obejść. Warto więc zrobić zapas – w razie czego.

Do maluchowej listy zakupowej z pewnością moglibyśmy dopisać dużo więcej – łóżeczko, wózek, przewijak – są no natomiast zakupy, których każdy rodzic jest świadom.

Przed samymi zakupami warto zrobić sobie spis rzeczy, które chcemy i zamierzamy kupić. Sklepy dla dzieci oferują tak ogromny wybór, a produkty są tak piękne i kolorowe, że nie jeden rodzic uległ pokusie i kupił więcej, niż zamierzał. Zakupy przed przyjściem dziecka na świat są z pewnością jednymi z przyjemniejszych.

Publikację przygotował sklep internetowy Lencia – ubranka niemowlęce najwyższej jakości dla Twojego dziecka.