Nawał prac przedślubnych może przyprawić o zawrót głowy. Najważniejsze to nie dać się zwariować. W natłoku obowiązków należy pomyśleć przede wszystkim o sobie i wybrać odpowiednią sukienkę ślubną.

Jak to jednak zrobić, aby nie zwariować? O popełnienie błędu niełatwo, a potem często jest już za późno, aby cokolwiek zmienić.

Czas to zły doradca

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że do dokonania odpowiedniego wyboru potrzebny jest czas. Dlatego też nie zaczynajmy zakupów zbyt szybko. Jeśli tego czasu mamy zbyt mało, istnieje większe prawdopodobieństwo, że podejmiemy zła decyzją, bądź też taką, z której nie do końca będziemy zadowolone. Musimy być pewne, że wybór, którego dokonamy jest dla nas w 100% odpowiedni. Nie ma sensu tłumaczyć sobie, że „jakoś to będzie”. Odkładanie wszystkiego na tzw. ostatnią chwilę zazwyczaj niczego dobrego nie wróży.

Miej doradców i bądź asertywna

Te dwie rzeczy właśnie najczęściej jest najgorzej połączyć. Dlaczego? Ponieważ zdanie naszych przyjaciółek, mamy, siostry może znacznie różnić się od naszych wyobrażeń. Jeśli więc jesteś przekonana, że znalazłaś model, w którym się sobie podoba i z którego jesteś zadowolona – idź za głosem serca. Nie daj sobie wówczas wmówić, że w innym będzie Ci znacznie lepiej. Wiadomo, że tego dnia, chcesz podobać się wszystkim, ale nie może dokonywać wyborów wbrew sobie. Kolejnym błędem jest zabieranie ze sobą do salonu zbyt wielu doradców. Dwie zaufane osoby w zupełności wystarczą. Zbyt duża widownia może wręcz rozpraszać i wprowadzać zbyt duży chaos.

Zdaj się na pomoc specjalisty

Jednym z najczęstszych błędów, jakie popełniają kobiety, kiedy przychodzą do salonu sukien ślubnych jest upieranie się przy swojej wizji. Zazwyczaj są to gotowe projekty z internetu i upór przy zdobyciu takiego samego albo łudząco podobnego modelu. Jednak to, co ładnie leży na innych, niekoniecznie będzie pasowało Tobie. Dlatego dobrze jest posłuchać porad specjalistów. Wiele salonów, np. Atelier Juda & Pietkiewicz oferuje pomoc projektanta i innych osób, które doradzą w zakresie doboru sukni do Twojego typu urody, karnacji, figury itp., a poza tym zadbają o szczegóły i zajmą się całą stylizacją łącznie z fryzurą, dodatkami, makijażem.

Klucz do sukcesu – odpowiedni salon

Błędem jest również wybieranie przypadkowego salonu. Zdaj się na rade koleżanek, przyjaciółek, kuzynek. Może któraś z nich w niedługim czasie wychodziła za mąż i poleci Ci odpowiedni salon? Jeśli nie masz nikogo z bliskich, którzy mogliby Ci doradzić – poszukaj informacji w Internecie, w mediach społecznościowych.