Puder matujący

Puder matujący, podkład, trwała pomadka oraz niezawodny tusz do rzęs – to zazwyczaj podstawy kosmetyczki każdej kobiety. Ale co będzie niezbędne w naszej torebce, aby mieć przy sobie każdego dnia? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Puder matujący to podstawa?

To jest nasz absolutny must have! Zanim go użyjemy, warto najpierw usunąć nadmiar sebum za pomocą odpowiednich bibułek matujących. Następnie możemy go aplikować dołączonym puszkiem, bądź pędzlem, jeśli mamy go pod ręką. Puder matujący w szybki sposób odświeży nasz wygląd, zapobiegnie świeceniu się skóry oraz utrwali makijaż. Do torebki polecamy zabrać puder w wersji prasowanej, ponieważ będzie nam łatwiej się nim posługiwać. Kosmetyk w formie sypkiej może nam się nieopatrznie wysypać na ubranie, a w pracy, czy na oficjalnej uroczystości będzie nam ciężko go usunąć. Szczególnie polecamy Puder HD od Golden Rose – posiada on cząsteczki rozpraszające światło, dzięki czemu nasza skóra wyda się gładsza i pozbawiona niedoskonałości.

Czym ukryć nieprzyjaciela?

Każda kobieta zna tę sytuację – wybieramy się na ważne spotkanie, a na naszej skórze pojawia się niedoskonałość, np. w formie wyprysku. W ciągu dnia chcemy czuć się komfortowo i mieć pewność, że takie niepożądane ślady nie będą widoczne. W tym celu polecamy mieć zawsze przy sobie korektor o dobrej pigmentacji i wysokim kryciu. W ten sposób będziemy w stanie w ciągu dnia dokonać ewentualnych poprawek. Poratuje nas także podczas zimy – delikatnie ukryje zaczerwieniony nos.

Aby dodać sobie koloru

W ciągu dnia dużo jemy, pijemy, mówimy. To może spowodować, że z biegiem godzin, pomadka będzie powoli znikać z naszych ust. Z tego względu warto mieć ją zawsze przy sobie, najlepiej przynajmniej w dwóch wariantach kolorystycznych! Odcienie nude (delikatne beże i róże), będą idealne na co dzień – do pracy oraz na mniej oficjalne spotkania. Pomadka o mocniejszym odcieniu (czerwienie, ciemne brązy lub mocne różne) przyda się, jeśli w szybki sposób będziemy chciały przetransformować swój dzienny makijaż w wieczorowy. Taki drobny element potrafi zmienić cały nasz wygląd! Jeśli chcemy być zawsze przygotowane na szybką zmianę pomadki, warto mieć pod ręką chusteczki do demakijażu.

Te trzy produkty, to nasz absolutny niezbędnik kobiecej torebki. Mamy nadzieję, że ta podpowiedź przyda się przy kompletowaniu podróżnej kosmetyczki.