masaże twarzy

Najczęściej masaże skupiają się na dokładnym wymasowaniu pleców, ale masażyści mogą wykonać taki relaksujący zabieg również na twarz. Masaż twarzy pomaga na wiele dolegliwości, a przy tym pozytywnie wpływa na urodę. Co dokładnie daje? Z jakich rodzajów masażu twarzy warto skorzystać?

Efekty masażu twarzy

Masaż twarzy powoduje, że zwiększa się przepływ tlenu i krwi w skórze. Skutkuje to rozjaśnieniem cery i jej odmłodzeniem. Stanowi przy tym naturalną, nieinwazyjną alternatywę dla iniekcji botoksu. Może pomóc w zmniejszaniu obrzęków i rozjaśnianiu odcienia skóry, co poprawia wyraźnie jej wygląd.

Dzięki profesjonalnie wykonywanym masażom w gabinetach kosmetycznych można pobudzić skórę do wzmożonej produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu zmarszczek, a tym samym opóźnia efekty starzenia się skóry. Niektórzy nazywają masaż twarzy zabiegiem naturalnego liftingu, który łagodzi napięcie i relaksuje.

Rodzaje masaży twarzy

Istnieje co najmniej kilka różnych rodzajów masaży twarzy, w tym drenaż limfatyczny, japoński lifting czy też kosmetyczny masaż twarzy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj – https://estemmi.pl/masaze-twarzy/.

Japoński lifting twarzy nazywany KOBIDO lub Sensej Japan Lifting ma silne działanie liftingujące. Co ciekawe, to jeden z najtrudniejszych do wykonania masaży. Masażysta stosuje kilka rodzajów technik manualnych, w ramach jednego rytuału, które intensywnie oddziałują na głębokie warstwy skóry i mięśnie. Rytuał wywodzi się z Japonii, a składa się z kilku następujących po sobie etapów. Najpierw dochodzi do rozluźnienia napięcia mięśni mimicznych. Później wykonywany jest głęboki masaż relaksujący umysł i ciało, drenaż limfatyczny, lifting, a na koniec akupresura twarzy.

masaże twarzy

Drenaż, czy też masaż limfatyczny twarzy, to z kolei zabieg mający na celu usprawnienie krążenia limfy. Wykonywany jest drenaż mechaniczny lub manualny, z wykorzystaniem rąk masażysty. Okrężne ruchy tych rąk pozwalają na usprawnienie przepływu limfy, co skutkuje oczyszczeniem skóry z zalegających w niej toksyn. Zmniejsza pourazowe obrzęki, zasinienia i krwiaki.

Jeśli pacjent czy pacjentka chcą się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, a jednocześnie ukoić skórę, poprawić jej koloryt i dotlenić ją, powinni wybrać kosmetyczny masaż twarzy. Działa on cuda – uelastycznia i wygładza skórę. Zabieg masażu kosmetycznego twarzy jest pomocny w walce z opuchlizną, a nawet odmładza rysy twarzy.