Drukarka stanowi nieodzowny element wyposażenia każdego domu czy biura. Obecnie z łatwością dobierzesz sprzęt skrojony na miarę swoich oczekiwań. Punktem wyjściowym powinno być jednak określenie Twojego realnego zapotrzebowania i oczekiwań. Jeżeli oczekujesz znakomitej jakości oraz skanera do użytku domowego – wówczas warto wybrać urządzenia wielofunkcyjne. Drukarki Canon to z kolei opcja zawsze warta uwagi!

Drukarka technologia druku – atramentowa czy laserowa?

Drukarki Canon – co je wyróżnia?

Rozdzielczość druku, automatyczny druk dwustronny – co się przydaje?

 

Drukarka technologia druku – atramentowa czy laserowa?

Co do zasady drukarki laserowe nieco lepiej radzą sobie z tekstem, z kolei atramentowe – z obrazami. Niemniej jednak jakość druku prezentowana przez oba modele jest w zasadzie dość podobna. Jeżeli jednak zależ Ci też na innych funkcjach, takich jak np. możliwość kopiowania czy skanowania – wówczas urządzenie wielofunkcyjne będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Jeśli zatem uzupełniasz swoje domowe biuro – warto rozważyć zakup takiego modelu w postaci drukarki Canon.

Drukarki Canon – co je wyróżnia?

Drukarki Canon od lat cieszą się zaufaniem wśród klientów zarówno indywidualnych, jak i firmowych. Dostępne na rynku modele z powodzeniem znajdą zastosowanie zarówno w tzw. domowym biurze, jak i w przypadku firm, w których drukowanie odbywa się na szeroką skalę. Sięgając po urządzenie od Canon możesz liczyć na łatwą instalację oraz elegancki wygląd. Rzadkie usterki eliminują konieczność naprawy. Podczas poszukiwań idealnego dla siebie modelu warto sprawdzić także w jakiej cenie możesz kupić tusze. Niemniej ważne jest szybkie drukowanie dokumentów. Korzystając z takiego sprzętu z pewnością zoptymalizujesz swoją pracę! Kserokopiarki Gdańsk również pomogą poprawić efektywność pracy.

Rozdzielczość druku, automatyczny druk dwustronny – co się przydaje?

Drukowanie dwustronne to oszczędność papieru, a w dalszej perspektywie – środowiska. To zdecydowanie zwiększa wydajność i powoduje, że koszty drukowania są obniżane – oszczędzasz bowiem papier. Jeżeli wybierzesz drukarkę z automatyczną opcją druku dwustronnego – zaoszczędzisz wówczas także czas na obsłudze sprzętu.

Jak z kolei wygląda kwestia wyboru sprzętu pod kątem rozdzielczości? Do drukowania tekstu z powodzeniem wystarczy rozdzielczość 600×600 dpi. Z kolei w przypadku zdjęć optymalnych wyborem będzie 1200×1200 dpi. Na początek musisz zatem określić spektrum swoich oczekiwań – to pozwoli Ci dobrać sprzęt, który spełni wszystkie Twoje potrzeby i będzie dla Ciebie najbardziej optymalny.