Wegańskie gadżety erotyczne obecnie są prawdopodobnie najbardziej gorącym trendem w branży dla dorosłych. Wiele osób, dla których weganizm jest stylem życia z pewnością zaciera rączki, ponieważ to bardzo ważna wiadomość – wszak otwiera weganom i wegankom drzwi do zupełnie nowych doznań w sypialni. Mięsożercy z drugiej strony z pewnością zastanawiają się, o co tyle hałasu?

W dzisiejszym artykule opowiemy wszystko o wegańskich akcesoriach do seksu, które mogą sprawić, że Twoje życie erotyczne będzie lepsze niż kiedykolwiek, a do tego etyczne.

Weganizm – co to jest?

Temat wegańskich gadżetów wprawia wiele osób w konsternację. Problem wynika z tego, że nierzadko weganizm utożsamiany jest wyłącznie z dietą roślinną. Natomiast bycie weganinem czy weganką to znacznie więcej niż rezygnacja z jedzenia produktów pochodzenia zwierzęcego. Dla wielu osób to sposób na życie, który obejmuje także kupowanie produktów wolnych od okrucieństwa oraz tych niezawierających odzwierzęcych składników.

Co akcesoria do seksu mają wspólnego z losem zwierząt?

W przypadku zabawek erotycznych może to oznaczać użycie niewegańskiego kleju przy ich produkcji. W prezerwatywach często obecna jest kazeina, czyli białko pochodzące z mleka. W lubrykantach możemy znaleźć m.in. odzwierzęcą glicerynę. Z tego powodu wiele osób, które chciały wprowadzić do swojej sypialni odrobinę pikanterii, rezygnowało z dodatkowej dawki ekscytacji i przyjemności, w imię życia w zgodzie ze sobą.

Wegańskie gadżety – co to jest?

Wegańskie gadżety erotyczne pozbawione są wszelkich składników pochodzenia zwierzęcego oraz nie przyczyniają się w żaden sposób do krzywdy wyrządzanej zwierzętom.

Chociaż wegańskie prezerwatywy i lubrykanty oraz gadżety już jakiś czas funkcjonowały na rynku, dopiero niedawno przebiły się do głównego nurtu biznesu erotycznego. Producenci dostrzegając coraz większy popyt na etyczne i ekologiczne rozwiązania, częściej podkreślają wegański charakter swoich produktów, zwiększając tym samym świadomość konsumencką.

Rodzaje wegańskich gadżetów

Naturalne i ekologiczne

Wegańskie mogą być zabawki wykonane z surowców naturalnych, które oprócz tego, że przestrzegają zasad etyki wobec zwierząt, wpisują się w zyskującą na popularności filozofię życia slow life.

Osoby ceniące sobie prostotę, naturalność i ekologiczność produktów często sięgają po dilda lub jajeczka yoni z kamieni naturalnych (marka La Gemmes) – szczególnie z różowego kwarcu, który uznawany jest za minerał miłości, wysokogatunkowego drewna (marka Eliss) lub luksusowej porcelany (My Fucsia, Desirables, Dutch Spirit).

Wegańskie gadżety z tworzywa sztucznego

Warto podkreślić, że wegańskie nie zawsze oznacza pochodzenia naturalnego. Weganie mogą cieszyć się – bez wyrzutów sumienia – urokami zabawek wykonanych chociażby z silikonu medycznego, którego najbardziej doskonałą formą jest silikon platynowy. Materiał ten uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych surowców do produkcji zabawek erotycznych.

Warto jednak upewnić się, że rzeczywiście mamy do czynienia z certyfikowanym gadżetem, za którego jakość odpowiedzialność ponosi świadomy producent. Dobre silikonowe dildo będzie nie tylko wegańskie, ale także wolne od ftalanów, domieszek lateksu czy plastiku. Najlepiej zaufać sprawdzonym i rzetelnym markom, takim jak Blush Novelties, Ylva & Dite czy SelfDelve.

Wibratory wegańskie

O tak! Wegańskie zabawki erotyczne mogą wibrować. Świadczą o tym produkty brytyjskiej marki Je Joue. Podobnie jak wibratory w kształcie warzyw i owoców marki Emojibator. Do wyboru mamy bakłażany, papryczki, banany, a od niedawna także ogórki. Mniam!

Wielką niespodzianką jest także pojawienie się na rynku pierwszego bezdotykowego masażera łechtaczki Womanizer Premium Eco. Znana na całym świecie marka nie tylko odmienia kobiece orgazmy, ale także kreuje etyczne i ekologiczne trendy.

Wibratory biodegradowalne

Rewolucję w świecie gadżetów erotycznych wywołał pierwszy ekologiczny wibrator Blush Novelties Gaia, który może zostać poddany procesowi biodegradacji. Klasyczna forma i przystępna cena stały się sprzedażowym hitem w butiku Lula Pink, który w marcu 2020 rozdał Polkom blisko 100 sztuk wibratorów Gaia w ramach akcji #kobietynawibratory.