Pryszcze u dorosłych to przeważnie głębsze grudki lub czerwone wielkości główki od szpilki guzki. Skąd się bierze trądzik u mężczyzn?

Trądzik, jest przykrą przypadłością zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. I raczej każdy miał z nim styczność w mniejszym bądź większym stopniu (głównie zależy to od naszych genów). Pojawiający się na twarzy, plecach czy klatce piersiowej jest nieestetyczny i odbiera poczucie pewności siebie.

Przyczyn występowania trądziku u mężczyzn, podobnie jak u kobiet, jest kilka. Pierwszą przyczyną jaka przychodzi nam jak i specjalistom do głowy to hormony. Jak wiemy problemy skórne najczęściej zaczynają się w wieku dojrzewania. U mężczyzn trądzik jest zależny od męskich hormonów płciowych zwanych androgenami. Do takich zaliczany jest najsłynniejszy męski hormon czyli testosteron. Testosteron swoją obecnością pobudza gruczoły łojowe w skórze do produkcji sebum.  Skóra zaczyna być tłusta przez co ujścia gruczołów zatykają się. Tak pojawiają się zaskórniki oraz ropne krostki, które są wynikiem, namnażających się w nagromadzonym łoju, bakterii. Gruczoły łojowe zbyt mocno reagują na działanie hormonów oraz ich nadprodukcję. Wpływ androgenów na występowanie trądziku jest szczególnie widoczny okresie dojrzewania, kiedy w organizmie szaleje burza hormonalna. Kolejne odpowiedzialne za powstawanie  trądziku są sterydy. Który z panów teraz nie ćwiczy by wyrzeźbić ciało? Anabolikami stosowane przez sportowców na szybkie zwiększenie masy mięśniowej może i pomogą w osiągnięciu celu jakim jest idealna sylwetka ale nie koniecznie przysłużą się naszej skórze. Oprócz przyjmowanych leków do przyczyn trądziku możemy dodać czynniki środowiskowe, stres oraz zła dietę.

Higiena i właściwa pielęgnacja skóry to podstawa przy walce z trądzikiem. Warto skorzystać z oferty centum kosmetyczne kraków i dać zrelaksować się swojej skórze. Centrum kosmetyczne kraków dobierze dla ciebie odpowiednie zabiegi, dzięki którym problem z trądzikiem będzie łatwiej zwalczyć. Odwiedź centrum kosmetyczne kraków już dziś i zadbaj o wygląd swojej skóry.