apartamenty inwestycyjne

Coraz więcej można usłyszeć na temat tego, jak dobrą i opłacalną inwestycją jest lokowanie oszczędności w nieruchomości. Comiesięczne wpływy z wynajmu, czy ewentualna sprzedaż po remoncie stanowią niemały zarobek. Jednak nie każdemu takie inwestycje się zwracają. Głównie dlatego, że konkurencja jest bardzo duża, a do nieruchomości, tak jak do każdej innej inwestycji należy podejść z głową. Przedstawiamy dwa powody, dla których postanowić zainwestować w nieruchomości.

 

1. Nieruchomości inwestycyjne – pasywny zarobek

Kupując apartament, działkę, czy dom pod inwestycję, w założeniu mam zamiar w przyszłości tę nieruchomość sprzedać, bądź wynajmować. Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na wynajem niż kupno. Głównie wynajmują młodzi ludzie, którzy często się przeprowadzają, zmieniają pracę, szukają swojego miejsca. Dla nich jest to najwygodniejsze i najbardziej dostępna forma samodzielnego mieszkania. Wynajmując apartament lub mieszkanie, co miesiąc na konto wpływa tak zwany zarobek pasywny. Z definicji jest to przychód, który nie jest generowany przez żadne nakłady pracy i rzeczywiście tak jest. Kupujesz mieszkanie, oddajesz się pod wynajem i co miesiąc na twoje konto wpływa kwota za wynajem, a dodatkowo mieszkanie również się samo utrzymuje. Wynajmujący opłaca bieżące rachunki, które są generowane na podstawie zużywanej przez niego energii, wody, ewentualnie gazu, a czynsz opłaca właściciel z miesięcznej opłaty za wynajem.

 

2. Apartamenty inwestycyjne – rosnąca cena nieruchomości

Apartamenty inwestycyjne, czyi głównie takie, które powstają pod inwestycję, z czasem zyskują na wartości. Nie w każdym przypadku jest tak, że nowe mieszkanie jest dużo więcej warte niż z rynku wtórnego. Wystarczy zaznaczyć, że koszt mieszkania w surowym stanie, prosto od dewelopera, jest pomniejszony o elementy wykończenia, podłogi, kafelki, sprzęty łazienkowe, lampy, kontakty a czasem także sprzęty AGD i meble. Dlatego nie wiek mieszkania, a jego stan świadczy o cenie. Dlatego decydując się na mieszkanie w nowo powstałym budynku, czy osiedlu, możemy założyć, że jego wartość wzrośnie po wykończeniu. Jeśli dane osiedle, czy dzielnica będą się z czasem stawać coraz bardziej popularne, jest szansa na to, że po kilku latach jego cena wzrośnie nawet dwukrotnie.

 

Zdecydowanie warto postawić na inwestycję w nieruchomości, nie tylko dlatego, że jest to dobry zarobek, ale również dlatego, że jest to dobre zabezpieczenie na przyszłość. Apartamenty i nieruchomości inwestycyjne to dobry sposób na zamrożenie pieniędzy.