Współpraca przedsiębiorstw Posnet i Early2Pay może zrewolucjonizować sektor transportu publicznego.

Wszystko za sprawą opracowania dedykowanego urządzenia dla transportu pasażerskiego. Kasy fiskalne są stosunkowo mało wygodne i celem było zastąpienie ich przez dużo mniejsze i lżejsze urządzenia, które będą pełnić taką samą funkcję. Posnet jest firmą działającą na rynku urządzeń fiskalnych, zaś Early2Pay dostarczy niezbędne oprogramowanie do urządzenia.

Zgodnie z powyższym założeniem powstała najmniejsza drukarka fiskalna, która przy użyciu specjalnej aplikacji mobilnej będzie mogła drukować paragony z biletami. Wspomniane urządzenie zostało stworzone już kilka lat temu, lecz firmy dopiero teraz zdecydowały się na zaprezentowanie swojego rozwiązania przewoźnikom, zapewne ze względu na chęć dopracowania urządzenia. Aktualnie firma Posnet posiada homologację na ponad 110 tysięcy takich urządzeń, które będą mogły trafić na nasz rodzimy rynek. Prócz tego, firma posiada również homologacje na wiele rynków zagranicznych, do których z czasem innowacyjne urządzenie również będzie mogło trafić.

Wspomniana drukarka będzie oczywiście bezprzewodowa, gdyż w pojeździe powinno być jak najmniej dodatkowych kabli. Urządzenie posiada bardzo wydajny akumulator, co pozwala na wydruk około 8 tysięcy biletów bez dodatkowego zasilania, więc znajdzie zastosowanie również na najbardziej obleganych liniach autobusowych. Drukarka posiada też inną ciekawą funkcję, a mianowicie możliwość zapisania kopii elektronicznej paragonu na karcie SD, co pozwoli na zaoszczędzenie papieru i ochronę środowiska.

Jednak niewątpliwie najważniejszą funkcją tego urządzenia, jest możliwość sparowania go ze smartfonem lub tabletem, a to wszystko za pomocą progamu e-bileterka. Daje to bardzo wiele różnych możliwości, które w dużym stopniu przełożyć się na wygodę funkcjonowania. Takie zaprojektowanie systemu pozwala również na jego ciągły rozwój, poprzez dodawanie kolejnych funkcji do aplikacji. Sama drukarka jest elementem końcowym całego systemu i realizuje samą procedurę wydruku, dzięki czemu nie musi być za każdym razem konfigurowana. Cała logika operacji jest bowiem zawarta w aplikacji, która może być dowolnie zmieniana.