lodówka do przyczepy kempingowej

Wakacje w przyczepie kempingowej czy kamperze to coraz popularniejsze rozwiązanie nie tylko w USA, ale też w Polsce. Udany urlop w domku na kółkach będzie jednak możliwy, jeśli odpowiednio wyposażymy przyczepę. Dziś przyjrzymy się lodówkom do kamperów i przyczep, a także podpowiemy, jak wybrać najlepszą.

Wakacje to czas odpoczynku, radości, pysznego jedzenia na świeżym powietrzu i kolorowych drinków. Jeśli planujesz wakacje w przyczepie kempingowej, powinieneś wyposażyć swój dom na kółkach w odpowiedni sprzęt AGD tak, żebyś mógł bezpiecznie przechowywać żywność i cieszyć się jej wyśmienitym smakiem. Lodówka do przyczepy kempingowej nie powinna być zatem dziełem przypadku.

Dwie najważniejsze cechy, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie to wielkość i rodzaj zasilania. Lodówka do przyczepy kempingowej może być tak mała, że zmieści się między fotelem kierowcy a pasażera, w rozmiarze midi, a także pełnowymiarowa, mieszcząca od 40 do nawet 200 litrów. Wariant najmniejszy jest w stanie pomieścić w zasadzie tylko kilka butelek i kanapki. Midi to lodówka przenośna, w której można przechowywać jedzenie na kilka dni. To rozwiązanie wydaje się najlepsze dla małych przyczep kempingowych. Pełnowymiarowa lodówka to prawdziwy luksus i mogą sobie na nią pozwolić tylko właściciele dużych kamperów.

Dobra lodówka do przyczepy kempingowej powinna być ładowana na różne sposoby, na przykład prądem elektrycznym z sieci, z akumulatora samochodu i dodatkowo bateriami słonecznymi. Jeśli urządzenie jest wyposażono w kilka wejść do ładowania, to daje możliwość ekonomicznego gospodarowania energią. Warto przy tym pamiętać, że im większa lodówka, tym więcej prądu będzie potrzebowała, dlatego jeśli planujemy wakacje w dwie osoby, lepiej wyposażyć się w małe urządzenie, które nie będzie zużywało zbyt dużo energii.

Dobra lodówka do przyczepy kempingowej cechuje się również funkcjami dodatkowymi. Na przykład wyświetlaczem, który ułatwia sterowanie, możliwością regulacji mocy pracy, modyfikacji półek, a także wbudowanym zamrażalnikiem.