tampony

Zmagasz się z nietrzymaniem moczu? Zastanawiasz się, co możesz zrobić, by czuć się komfortowo i wygodnie? Poznaj rodzaje artykułów higienicznych na nietrzymanie moczu i sprawdź, których z nich sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Nietrzymanie moczu – powszechny problem społeczeństwa

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka zdecydowanie większej liczby kobiet niż mężczyzn. Zmagają się z nim osoby niezależnie od wieku – pierwsze oznaki mogą pojawić się już po 20. roku życia. Za nietrzymanie moczu uznaje się mimowolne i niekontrolowane wyciekanie moczu, które prowadzi do częściowego bądź całkowitego opróżnienia pęcherza. Do jednego z najczęściej występujących rodzaju dolegliwości należy wysiłkowe nietrzymanie moczu, które pojawia się w wyniku nawet niewielkiego wysiłku fizycznego. Popuszczenie może zatem pojawić się podczas kaszlu, kichania czy śmiania się.

Nietrzymanie moczu to powszechny problem, który w dalszym ciągu pozostaje w sferze tabu. Wstyd z nim związany sprawia, że osoby nim dotknięte nie zasięgają profesjonalnej pomocy, a tym samym doprowadzają do znacznego pogłębienia się problemu. Podjęcie leczenia odpowiednio wcześniej prowadzić może do ustąpienia dolegliwości i powrotu do pełnej sprawności.

Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu?

Leczenie nietrzymania moczu to proces, podczas którego wiele kobiet wspomaga się specjalnymi produktami higienicznymi, mającymi na celu uchronić przed zawstydzającymi sytuacjami. Do najpopularniejszych należą:

  • wkładki – idealne dla osób, u których występuje lekkie nietrzymanie moczu. Chronią przed zabrudzeniem bielizny, a także nieprzyjemnym zapachem czy przeciekaniem. Jednak w związku z tym, że pozostają w bliskim kontakcie z delikatną skórą, ich długotrwałe stosowanie może powodować podrażnienia.
  • podpaski – zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach zmagających się z nietrzymaniem moczu. Chłoną płyny i chronią przed przeciekaniem. Ich zadaniem jest także absorbowanie nieprzyjemnych zapachów. W porównaniu do wymienionych wyżej wkładek, są zdecydowanie grubsze. Przy dłuższym stosowaniu mogą jednak być przyczyną infekcji intymnych ze względu na wilgotne środowisko i utrudniony dostęp świeżego powietrza.
  • tampony – to jedno z najnowszych rozwiązań na polskim rynku. Tampony na nietrzymanie moczu wykonane są z bezpiecznej dla zdrowia pianki PVA. Aplikowane do pochwy, dociskają ściankę cewki moczowej, blokując wyciek moczu. Są wygodne, niewidoczne i niewyczuwalne pod ubraniem. Ich ogromną zaletą jest możliwość korzystania z nich w trakcie intensywnych treningów, na plaży czy na basenie. Tampony na nietrzymanie moczu URITAM to zatem doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które pragną żyć pełnią życia bez obaw!

Jak leczyć nietrzymanie moczu?

Produkty higieniczne dostępne na rynku nie mają charakteru leczniczego. Ich zadaniem jest ułatwianie codziennego funkcjonowania i zapewnianie ochrony. Całkowite pożegnanie się z problemem możliwe jest jedynie po podjęciu odpowiedniego leczenia. Nie warto zatem ukrywać swojego problemu i jak najszybciej poddać się leczeniu.