Biuro Ochrony Rządu ogłosiło rozpoczęcie przetargu na mundury polowe letnie oraz zimowe, a także na inne elementy umundurowania swoich funkcjonariuszy.

Instytucja chroniąca najważniejsze osoby w państwie otrzyma nowe ubrania ochronne, takie jak kurtki, spodnie, bluzy oraz podobne elementy garderoby. Ubrania będą oczywiście odpowiednio dostosowane do służby, jaką pełnią funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Całość zamówienia została podzielona na dziewięć części. Pierwsza dotyczy zakupu 1200 kompletów mundurów polowych letnich oraz zimowych. Kolejna część mówi o zakupie 1300 bluz polowych. Trzecia część zamówienia dotyczy 700 sztuk kurtek wraz z ocieplaczami oraz takiej samej ilości sztuk spodni, również z ocieplaczami. Następna część zamówienia to 150 sztuk kurtek ochronnych dla pirotechników, które posiadają specjalną podpinkę. Szósta część zamówienia to komplety kombinezonów ćwiczebnych, jakich BOR chce zakupić 150 sztuk – mają one być wykonane ze specjalnej tkaniny, która będzie jak najbardziej trudnopalna. Kolejna część zamówienia to 500 sztuk kurtek wyjściowych, które zapewne będą jednym z najbardziej eleganckich elementów stroju funkcjonariuszy. Ósma część zamówienia dotyczy 300 kompletów kombinezonów roboczych, zaś ostatnia odnosi się do 100 sztuk kurtek ocieplanych.

Jak widać z powyższego opisu, szykują się bardzo spore zakupy dla funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Można zauważyć, że w wymienionej wyżej „liście zakupów”, nie znalazło się miejsce na buty robocze – być może ten element nie jest tak ważny, jak pozostałe. BOR wydało oficjalny komunikat z którego wynika, że kolejne elementy umundurowania mają zostać dostarczone pomiędzy 24 marca a 26 czerwca obecnego roku.

Dbanie o bezpieczeństwo funkcjonariuszy to podstawa, gdyż wiadomo o tym, że ich praca nie należy do najlżejszych. Co więcej, podczas wykonywania swoich czynności są oni narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, jakie są związane z charakterem wykonywanego zawodu, a raczej służby.