Fototapeta znana jest nie od dzisiaj – moda na fototapetę przyszła w latach 80’ i 90’. Wówczas fototapeta cieszyła się bardzo dużą popularnością, zdobiąc ściany niemalże każdego mieszkania. Fototapeta to nic innego jak zdjęcie dużych rozmiarów w wysokiej rozdzielczości, wydrukowane na podłożu drukowanym przystosowanym do ściany. O wzorach można by się rozpisywać latami – bowiem jak dobre przysłowie mówi – ,,The sky is the limit” – również w przypadku wzorów fototapety.

Niektórzy wybierają zdjęcia przedstawiające barwne krajobrazy, zwierzęta, codzienność czy nawet abstrakcję – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ale jak to bywa z modą – przemija i znika. Tak było również w przypadku fototapety w latach 80’ i 90’ – moda na aranżacje przy użyciu fototapety przeminęła, by później na nowo się pojawić, w dużo nowszym i lepszym wydaniu.Teraz fototapeta daje dużo więcej możliwości niż kiedyś. Własne zdjęcie na ścianie? Dlaczego nie! Możemy takową fototapetę zaprojektować, a jedynym wymaganiem w tym przypadku jest dobre jakościowo zdjęcie w dużej rozdzielczości.

Jak więc wykorzystać tak wspaniałe możliwości dzisiejszej fototapety w domowych aranżacjach?

Fototapeta to świetny sposób na kuchnię. Dzięki specjalnie dobranej strukturze materiału fototapeta będzie odporna na wszelkie kuchenne zapachy czy tłuszcze. W dodatku będzie bardzo łatwa w pielęgnacji i czyszczeniu. Kąpiel z rekinami brzmi nieco szalenie – ale jednak to możliwe. W przypadku kiedy mamy kabinę prysznicową w łazience, to możemy ją obkleić łazienkową fototapetą tworząc tym samym niepowtarzalny i oryginalny wzór 3D.

Fototapeta oczywiście świetnie nadaje się do pokoju dziennego, czy sypialni. Wybór wzoru wydaje się być kluczowe, natomiast jest to kwestia zupełnie indywidualna. Warto pamiętać, że przy wyborze wzoru należy kierować się kolorystyką mebli i innymi kwestiami, które nadają pomieszczeniu stylu. Fototapeta wcale nie musi być w regularnym kształcie – możemy zaprojektować ją w taki sposób, by była nietypowa – o ile wzór na to pozwoli.

Fototapeta daje mnóstwo możliwości, również tych nietypowych. Może być oryginalną aranżacją ścienną, sposobem na przyozdobienie sufitu, zaaranżowanie kabiny prysznicowej czy kuchni. Dodatkowym atutem jest cena – nie jest ona wygórowana i z pewnością każdy może sobie na tego typu aranżację w domu pozwolić. Mimo, że fototapeta zaczęła być modna wiele lat temu – moda na fototapetę dalej istnieje. Niektórzy mówią, że aktualnie jest to najnowszy trend w ściennych aranżacjach cieszący się coraz to większą popularnością. Fototapeta to również spełnienie marzeń – kąpiel z rekinami czy sufit niczym niebo nie stanowią już problemów – fototapeta z pewnością spełnia marzenia, nawet te najbardziej niezwykłe.

Pamiętajmy, że montaż samej fototapety nie należy do najłatwiejszych i powinniśmy ta kwestię pozostawić specjaliście, który zrobi to sprawnie, profesjonalnie i bez większych problemów.

Artykuł przygotowała firma Topago – fototapety 3D do Twojego mieszkania.