Właśnie dostałeś wymarzoną pracę, obiecujące stanowisko, szansa na awans, niezłe zarobki. Z tym, że wszystko to za granicą…

Właściwie to już podjąłeś decyzję. Jesteś pewny, że wyjeżdżasz. Zacząłeś szukać nowego mieszkania i z powodzeniem znalazłeś je w zaskakująco krótkim czasie. Dopiąłeś wszystkie formalności, chociaż wymagało to oczywiście odrobiny czasu i cierpliwości. Masz jednak mieszkanie w nowym miejscu. Pozostaje teraz zorganizowanie przeprowadzki, która może nie być wcale prosta. Od nowego miejsca dzielą Cię setki a może i tysiące kilometrów, a Ty musisz przenieść tam dorobek swojego życia.

Przemyśl wszystko dokładnie

Nie ma rzeczy niemożliwych. Pierwsze, co powinieneś zrobić to listę swoich rzeczy. Podziel je na kategorie. Z pewnością nie będziesz w stanie zabrać ze sobą wszystkiego. Zaplanuj, zatem, co koniecznie musisz wziąć, co pozostawisz w Polsce, a co oddasz. Jeśli musisz opuścić dotychczasowe mieszkanie, przenieś rzeczy, które zostawisz do domu rodziców, siostry, brata itp. Cześć z rzeczy możesz sprzedać, a za granicą kupić nowe, np. sprzęt AGD czy RTV. Przy okazji zrobisz porządek i nie sprawisz, że nowe mieszkanie będzie wyglądało jak gruzowisko. Potem okaże się, że niepotrzebnie przywiozłeś sporo rzeczy, których i tak miałeś zamiar się pozbyć.

Pakowanie i transport

Teraz pozostało tylko zapakowanie i odpowiednie zabezpieczenie rzeczy, które masz zamiar zabrać. Przygotuj różnorodne materiały. Folie, kartony, stretch, które pozwolą Ci na zapakowanie przedmiotów i zabezpieczenie ich w transporcie. Pakuj wszystko tematycznie, według szaf, pokoi. Zasady tej trzymaj się także podczas rozpakowywania. Dzięki temu unikniesz bałaganu i znacznie łatwiej będzie Ci rozpakować przewiezione rzeczy.

Zatrudnij firmę

Nie masz czasu na organizowanie przeprowadzki na własną rękę? Nie posiadasz odpowiedniego samochodu a ponadto masz wiele spraw na głowie, które koniecznie musisz pozamykać, zanim zmienisz miejsce zamieszkania? To dobry czas na wynajęcie profesjonalnej firmy. http://www.przeprowadzki-tom.pl/ specjalizuje się w organizowaniu przeprowadzek zarówno osób prywatnych, jak i różnorodnych firm. Organizuje również przeprowadzki za granicę. Wówczas masz pewność, że wszystko pójdzie szybko i sprawnie, bez zbędnego bałaganu. Twoja przeprowadzka będzie w dobrych rękach, a Ty będziesz mógł zając się swoimi sprawami. Zajmie się zarówno spakowanie, przetransportowaniem, a nawet rozpakowaniem Twoich rzeczy. Możliwy jest również transport mebli, a nawet zlecenie utylizacji tych, których nie chcesz już ze sobą zabierać.